'יצירת מחול'

ערב עבודות אישיות של מגמת המחול בבית האמנויות עמק יזרעאל


השבוע, התקיים ערב עבודות אישיות של מגמת המחול בבית האמנויות עמק יזרעאל, לשנת תשפ"ד.

ערב זה, שהנו אחד השיאים בשנת הלימודים, היה מהנה ומרגש והורכב כולו מיצירותיהן של שלוש-עשרה תלמידות י"ב המוכשרות, שסיימו השנה את מגמת המחול בבית האמנויות: עפרי שפירא ודניאלה ברקי מאלון הגליל, הלל ויין מחנתון, טליה וייס מכפר החורש, אלה כהן פדידה מרמת דוד, אמילי מאיר מכפר ברוך, נויה זיו מתל עדשים, דרור רביב מנוף הגליל (תלמידת 'העמק המערבי'), שירה שיבר, דריה רז ורון חילאוי ממרחביה, נעמה קינסבראון ממושב מרחביה וגילי טל מדברת.

ערב זה מסכם את התהליך הארוך, שעברו התלמידות במהלך השנה ומהווה את שיאה של השקעתן האינסופית.

תלמידות י"ב עומדות רגע לפני בחינת הבגרות במחול - אחת הבחינות הקשות, הן מבחינה פיזית והן מנטלית. בבחינה, הבנות מקבלות ציון על הכוריאוגרפיה שיצרו, הקומפוזיציה, נושא הריקוד והריקוד עצמו.

גבי צפניה - מנהל מרכז המחול בבית האמנויות: "העבודות שהצגתן מזכירות לנו שהעבודה במגמת המחול איננה עניין טכני בלבד. הגוף הרוקד איננו מעניין, אלא אם יוצקים לתוכו משמעות ורגש, כפי שכל אחת מכן עשתה ביצירתה. כל אחת מכן הביאה את סיפורה האישי ואין התרגשות גדולה מזו. בעת הזו, בנוסף ליתר המטלות שיש לתלמידות כיתה י"ב, אתן מבלות שעות רבות בשבוע כדי להעלות את העבודה האישית של כל אחת ואחת מכן. זו משימה הדורשת יצירתיות, רמה טכנית גבוהה וכישורים חברתיים. אין ספק שמדובר בתלמידות מצטיינות ומסורות!"

אייל בצר - ראש המועצה, בירך את התלמידות ואת צוות מרכז המחול: "העמל הרב שהשקעתן הניב יצירות שונות, מגוונות וחדשות, שחושפות בפנינו את עולמכן הפנימי. ההתבוננות ביצירות שלכן, מאפשרת להבחין גם בכלים שקבלתן ליצור, במסע הארוך שעברתן כאן. כל אחת מכן מביאה עמה את סיפורה האישי וקולה הייחודי, וזו התרגשות גדולה! תודה לכן, להוריכן התומכים ולכל הצוות המסור של בית האמנויות: מנהל מרכז המחול - גבי צפניה, מנכ"ל בית האמנויות - יאיר אודם, הדר ספר ולצוות ההוראה המקצועי, שמלווה אתכן במסירות רבה."

ערב עבודות אישיות של בוגרות המגמה למחול בבית האמנויות

ערב עבודות אישיות של בוגרות המגמה למחול בבית האמנויות

אייל בצר, ראש המועצה עם בוגרות המגמה למחול בבית האמנויות

צילום: שאול רחמים (חומי)