נאבקים באלימות כלפי נשים

השבוע, ציינו במועצה את יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים בערב מיוחד, בהשתתפות היוצרת שי-לי עטרי


בכל שנה, ביום 25/11/2023 מצוין ברחבי העולם יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים, כפי שנקבע על-ידי האו"ם.

השנה, יום זה מקבל משנה תוקף בצל הטבח הנורא שביצע ארגון חמאס באזרחי ישראל, ובעיקר נוכח האלימות הברוטאלית כנגד נשים וילדים והשתיקה הרועמת של ארגון האו"ם וארגוני נשים בעולם.

במסגרת אירועי יום המאבק באלימות כלפי נשים, נערך ערב מיוחד בהשתתפות היוצרת שי-לי עטרי, במסגרתו הוקרנו שני סרטיה: 'הילד' ו'אור פנס יחיד'. כ-200 איש ואישה הגיעו למפגש עם שי-לי ולצפות בסרטיה.

הסרט 'אור פנס יחיד' מתאר את התקיפה המינית שחוותה שי-לי לפני מספר שנים.

הסרט 'הילד' מתאר את החיים בקיבוץ כפר עזה, סמוך לרצועת עזה, עם כל המורכבות שבכך. במאי הסרט הוא יהב וינר ז"ל – שהיה בעלה של שי-לי ואשר נרצח בטבח האכזרי שאירע בכפר עזה, בשביעי באוקטובר. 

שי-לי ויהב הסתגרו יחד עם שיה - בתם בת החודש, בביתם שבכפר עזה, בזמן שמחבלים ניסו לפרוץ את חלון הממ"ד, בו התחבאו. יהב הדף את המחבל, בזמן ששי-לי ברחה עם שיה. הם עשו הכל כדי להציל את בתם.

ראש המועצה - אייל בצר, הביע השתתפות בצערה של שי-לי על אובדנו של יהב, בשם כל תושבי המועצה, העובדים והתושבים.

אוריה ספיר - מנהלת הרשות לביטחון קהילתי במועצה, אמרה: "דווקא בתקופה הזאת, כשאנו נחשפים לסיפורים והעדויות על האלימות הקשה שננקטה כלפי נשים באירועי השבעה באוקטובר – אונס, תקיפות מיניות מזוויעות, חטיפה ורצח, חשוב והכרחי להעלות את המודעות לנושא האלימות כלפי נשים.
בנושא אלימות במשפחה - צריך לתת כלים לזיהוי סימני אזהרה שעלולים להופיע, לחדד ולהציע כלים וידע לטובת עזרה, טיפול וליווי משפחות שחוות אלימות."

ראש המועצה סיכם: "תודה לכל העושות במלאכה - הרשות לביטחון קהילתי ואגף קהילה ורווחה במועצה שהפיקו את הערב הערכי והחשוב הזה ומחלקת התרבות במועצה, שעזרה בהפקתו.
תפקידנו להיות מודעים לקיומה של אלימות כלפי נשים, לזהות אותה ולקרוא לה בשמה. מודעות וזיהוי יאפשרו לנשים וגברים לטפל בעצמם ובסביבתם ולהביא לשינוי. אלימות היא לא כורח המציאות – אפשר גם אחרת!"

לפניות בנושא אלימות במשפחה, ניתן לפנות למרכז לשלום המשפחה ומניעת אלימות באגף קהילה ורווחה.

היוצרת שי-לי עטרי