מאפשרים מרווח הפוגה

פעילויות בשגרת חירום של יחידת המוגבלויות באגף קהילה ורווחה במועצה


בימים אלו, יחידת המוגבלויות באגף קהילה ורווחה, מתאימה את פעילותה למצב הבטחוני.

לאתגרים השוטפים, המאפיינים תחום זה, נוספו משפחות חדשות שפונו למועצה, הורים שנמצאים בלחימה, מסגרות שאינן פעילות או ששינו את מתכונת פעילותן, לצד תחושות מורכבות כתוצאה מהמצב השורר במדינה ומשפיע על כולנו.

יחידת המוגבלויות התאימה את פעילותה למצב החדש. סהר חרובי, מרכזת תחום המוגבלויות במועצה, סיפרה: "בימים אלו, פועה ברנר - מנהלת המחלקה לחינוך מיוחד ואני עוסקות במציאת פתרונות של מסגרות חלופיות לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים. יציאה מהשגרה מהווה אתגר גדול עבור אוכלוסייה זו, ולחלקה צרכים ייחודיים - עובדה שמצריכה חשיבה יצירתית ותפירת "חליפה" ייחודית לכל אחד ואחת. נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי למצוא מענים מותאמים לכולם."

נירית בניהו - מנהלת המרכז למשפחות מיוחדות באגף קהילה ורווחה, הוסיפה: "לאחר חשיבה משותפת עם הנהגת ההורים שלנו, הבנו שבנוסף לפעילות השגרתית שהמרכז מקיים, עלינו ליזום פעילויות הפגה רבות יותר. בעקבות זאת, אנו מפעילות ביישובים, בשיתוף עם עמותת לטם וקק"ל, פעילויות התאווררות בשעות אחר הצהרים, עבור כל המשפחה ביישובים השונים. הפעילות מותאמת לילדים צעירים, אך גם האחים הבוגרים וההורים נהנים מתחושת ה'יחד' המשותפת, נוצרות חברויות חדשות והיכרויות בין המשפחות המיוחדות ביישובים."

אחת האימהות השותפות בהנהגת ההורים, שהייתה אחראית על הפעילות ביישובה, אמרה: "ישבנו עד עכשיו במעגל הביתי ליד המדורה. התגובות של המשפחות היו מחממות לב ונראה שכולם נהנו. בפן האישי שלי - זו הפעם הראשונה בחודש האחרון שלא חשבתי על המלחמה והכאב, פשוט שכחתי מכל הדאגות והכאבים. נפלא. תודה!"

בנוסף, התקיימה פעילות לאימהות 'יוצרות זמן לנפש', לאוורור ורגיעה באמצעות יצירה.

ראש המועצה - אייל בצר, סיכם: "גם בתקופה מורכבת זו, אנו ממשיכים לספק מענים לילדות וילדים, בוגרות ובוגרים מיוחדים בעמק ומשפחותיהם. אנו מברכים על כך שקמה כאן קהילה חזקה ותומכת, חשוב מאוד במיוחד בימים אלה!"

פעילות הפגה לאמהות

פעילות תאוורות