מחזקים זה את זה בזמן מלחמה

ליצירתיות אין סוף ביישובי המועצה שלנו - שלל מחוות לתמיכה בחיילים ובאזרחים בתקופת לחימה


מאז פרוץ מלחמת 'חרבות הברזל' אנו עדים להתגייסות מדהימה של כלל יישובי המועצה.

בכפר יהושע התושבות והתושבים פתחו את הלב ואיתו את המועדון ואולם הספורט ביישוב לטובת חיילות, חיילים ומפונים תאילנדים מדרום הארץ שהגיעו ללינה, ארוחות חמות ופינוקים, מקלחות, כביסה, תספורת, מנוחה ועוד.

התגייסות מרגשת של כל הקהילה, לצד מתן תרומות רבות לחיילים שבשטח.

בתל עדשים הוקם מערך איסוף תרומות אוכל וציוד לחיילים ומפונים, מכל האזור.
כמו כן, התקיים פרויקט 'כיסי הלב' למען ילדי העוטף, בהובלת צורית פייגין, מיזם מרגש של ילדי וילדות תל עדשים לתפירה משותפת של כיסי לב. לתוך כל כיס הוכנסו מזכרות שיתנו כוח לילדי העוטף; ברכות, שירים ומילים מחזקות, שימלאו את ליבם בימים מורכבים וקשים אלה.

מאפיית העמקים במנשית זבדה התגייסה באופן מעורר התפעלות. הם הגיעו לבית המועצה במהלך הלילה וסיפקו תרומה גדולה של מאפים טריים לעובדות אגף קהילה ורווחה, למוקדנים במוקד, לאנשי אגף הביטחון ולכונני הלילה במועצה, שעובדים 24/7 במהלך הלחימה.

בדברת הוקם מערך ענק של לוגיסטיקה ותפעול להכנת ארוחות וחלוקתם לחיילים, בקייטרינג דברת ומטבחים נוספים מאזור עמק יזרעאל והסביבה, תוך התגייסות מדהימה של תושבי היישוב.

בגבת נפתחה תחנת התרעננות לחיילים בדרכם לגבול הצפון. הם מקבלים ארוחות חמות מעשה ידיהם של אנשי גבת, פינוקים, מקלחות חמות, מנוחה ועוד. זאת, בנוסף לאירוח של כ- 50 מפונים מהדרום והצפון כל הקהילה לוקחת חלק בפרויקט המרשים בהובלת אלינה כנעני וטל גולן.

בשמשית מיטב בשלני ובשלניות שמשית דואגים לאוכל חם ומפנק, שמגיע ישירות לחיילים ולחיילות בשטח.

בבתי הספר ברחבי המועצה תלמידות ותלמידים מכינים ברכות וציורים לחיילי צה"ל.

זהו רק קומץ דוגמאות ליוזמות רבות ומחממות לב שמתקיימות בכל יישובי המועצה וביישובים השכנים, הנרתמים לסייע.

ניכרת התגייסות רבה בקרב תושבי ויישובי עמק יזרעאל לאירוח תושבי הדרום והצפון. עשרות תושבים ברחבי העמק פותחים את ליבם ובתיהם לתושבי הדרום והצפון.

ברחבי המועצה האזורית עמק יזרעאל מתארחים כ- 2,000 מפונים מדרום וצפון הארץ. המועצה הקימה מערך מתנדבים רחב מאוד, שמנוהל על ידי מחלקות התנדבות ויישובים במועצה, יחד עם נציגי כל היישובים. מתוכם -ביישובים מזרע, גזית ואלונים נקלטו במרוכז משפחות רבות של מפונים. כולם מתקבלים באהבה וחום רב.

כל זאת, לצד חמ"ל מתנדבים וציוד שמוקם בבית המועצה שנועד לעבות ולתגבר את הפעילות הענפה המתקיימת ביישובים.

ראש המועצה – אייל בצר: "כוחו של עם ישראל הוא באחדותו. אנו עדים לכוחה של קהילת עמק יזרעאל, ברוחב ליבה ובנכונותה להתגייס ולסייע בכל צורך שעולה מהשטח. המועצה תמשיך לסייע בקליטת מפונים ומתן מענה כולל עבורם, חיזוק מערכי המתנדבים ושמירה על בטחון העמק. תודות לעובדות ועובדי המועצה הפועלים 24/7 במתן מענה לתושבות ותושבי המועצה, בשגרה ובחירום".

ציור של ילד מגבת - שני חיילים

ילדה עם חבילה לחיילים

כיסוי ללב