מה בעמק?

סדרת הֶסְכֵּתִים יזרעאלית


המועצה השיקה סדרת הֶסְכֵּתִים (פודקאסטים) יזרעאלית, ראשונה מסוגה, המספקת נקודת מבט מקומית על המתרחש בעמק יזרעאל, תוך העמקה בנושאים העומדים בלב פעילותה של המועצה, הסיפורים והאנשים שמאחוריהם.

ההסכתים ילוו את המאזינות והמאזינים במסע מרתק וייחודי בעקבות סיפורים וחוויות, בתחומים רבים ומגוונים:

חלם זה כאן !נדב שרון – מתאם הרשויות בנושא שדה התעופה עם שירה לוין – דוברת המועצה, על המאבק נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל.

מה בין תיירות, יקבים ו'עמק יין '? גל יונה - בעל יקב יונה בציפורי עם מאיה אדר קדוש – מנהלת מחלקת התיירות במועצה, על התפתחות היקבים בעמק ועל יצירת המותג 'עמק יין'.

'שפה בונה מציאות' - שירי אביזוהר שטייף מרמת דוד וסהר גל מאלונים - מורה בבית הספר הדמוקרטי בנהלל, על החשיבות של קידום שוויון מגדרי בכל תחומי החיים, במרחב שלנו.

'המיוחדים' – בשיתוף עמותת 'אלמנארה' (מגדלור), הפועלת להעצמת אנשים עם מוגבלויות בחברה הערביתעו"ס ליאת בן משה - מנהלת המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות באגף קהילה ורווחה במועצה עם מייסד עמותת  'אלמנארה' - עו"ד עבאס עבאס על המענים והאתגרים העומדים בפני אנשים עם מוגבלות ועל הקמת המרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדות.

איך מקיימים חיים משותפים בארגונים וקהילות בעת משברים גלובליים ומקומיים? בשיתוף המכללה האקדמית עמק יזרעאל. פרופ' הלנה דה-סביליה - ראש החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באקדמית עמק יזרעאל עם דליה אייל - מ"מ וסגנית ראש המועצה, על החיים המשותפים בקהילות באזורנו.

סליחה על השאלה – מה זה רכזת קהילה? מיכל ניר ארבץ – מנהלת האשכול המזרחי במועצה עם לטם אסף – רכזת קהילה בתמרת, על תפקידה של רכזת הקהילה ביישוב – חוויות, אתגרים וממשקים.

מורכבויות ואתגרים בחינוך בגיל הרך בקהילה כפרית מורן ורטהיים – מנהלת הגיל הרך והגנים במועצה עם ענבל ברקאי - מנהלת הגיל הרך ביפעת, על תפקידה של מנהלת הגיל הרך ביישוב, הקשר בינה לבין הקהילה ואתגרים בחינוך.

שיוויון מגדרי בראי גברי עידו רומיאנק – עו"ס קליני ומנחה קבוצות לגברים עם אולג אפשטיין – אב לשלושה בנים, על אתגרים בהורות, יחסים ומעגלי אבות.

מי מושך בחוטים? אבי סמוביץ' – סגן ראש המועצה עם נדב שרון - מתאם הרשויות בנושא שדה תעופה, על הפעילות שמתבצעת מאחורי הקלעים במטה הרשויות המשותף בנושא ההתנגדות להקמת שדה תעופה בעמק.

ראש המועצה אייל בצר: "מוזמנות ומוזמנים ללוות אותנו בהאזנה לשיח על הסוגיות הבוערות באזורנו, אתרי התיירות, הסיפורים המקומיים, החיים המשותפים, העשייה הקהילתית ושלל הנושאים אשר בלב פעילותה של המועצה." 

האזינו להסכתים בלחיצה על התמונה או בספוטיפיי

 

מה בעמק? סדרת הסכתים (פודקאסטים) יזרעאלית