יקב סריג: מקצוענות יזרעאלית בינלאומית

היינות של יקב סריג בעלי אופי מקומי ייחודי הנובע מעשייה מקצועית וניסיון רב שנים, הטעם המקומי נושא עמו היסטוריה מפוארת של מאה שנות חקלאות ארצישראלית שורשית ומשפחתית


בקבוק יין

המשק של משפחת סריג ממושב מרחביה הוא בין המשקים הראשונים של מושב מרחביה – מהישובים היהודיים החקלאיים הראשונים שקמו בארץ ישראל בראשית המאה הקודמת. פעילותו החקלאית של משק סריג החלה בשנת 1922 – והיא נמשכת מאז ועד היום, למעלה ממאה שנים. יקב סריג, המייצר יינות יזרעאלים מקומיים מענבים הגדלים במשק, הוא מיזם משפחתי שהקימה משפחת סריג מתוך אהבה גדולה ליין ולחקלאות, בשילוב עם מקצוענות בלתי מתפשרת.

את היקב מוביל אמיר סריג, דור רביעי במשק, בוגר לימודי ביוטכנולוגיה מטעם מכללת תל-חי ובעל תואר שני מוסמך בייננות מאוניברסיטת אדלייד שבאוסטרליה. לצד עבודתו ביקב, משמש אמיר גם כמרצה בחוג ליין במכללת אוהלו ובפקולטה לחקלאות ברחובות. אביו של אמיר, ד"ר פיני סריג, הוא מומחה בינלאומי לגידול הכרם והגפן מעל ל-40 שנים. בין יתר עיסוקיו, עוסק ד"ר סריג בליווי ובהדרכה בכרמים וביקבים בארץ ובעולם ומלמד במוסדות אקדמאיים שונים בישראל. ביקב המשפחתי לוקחת חלק כל משפחת סריג – בגידול, באירוח, בביקבוק, בשיווק, ובמכירה.

תהליך למידה בלתי נגמר
פעילות המשק בתחום היין  החלה למעשה עוד בראשית שנות ה-90, במיזם משותף עם יקבי רמת הגולן להקמת חווה אשר מטרתה ייבוא, ריבוי ואקלום של זני גפנים חדשים על מנת לשפר את מגוון ואיכות היינות. במשך שנים, גידול מגוון רחב של זני גפן שונים אשר הובאו מצרפת וארה"ב ניתן היה לזהות אילו זנים מתאימים לקרקע ולאקלים של עמק יזרעאל ואת הזנים הללו נטעו במשק למטרות גידול ענבי יין.
לדברי אמיר "לימוד הזנים המתאימים ביותר לאזור של עמק יזרעאל הוא מסע ארוך שעדיין נמשך.

זהו למעשה תהליך למידה בלתי נגמר וזה מה שיפה ביין – כל פעם עושים קצת אחרת ומגלים טעם חדש ותוצר קצת אחר."

יין יזרעאלי לא שגרתי
כבוגר האסכולה האוסטרלית, המתאפיינת בטעמי העולם החדש, מחפש אמיר אחר טעם נקי, המבטא באופן מקסימלי את זן הענבים ואת אזור הגידול של הגפנים. על הטעמים המיוחדים של יינות היקב מספר אמיר שהם נבחרו מתוך רצון לבטא את טעמו של כל זן כפי שהוא גדל בטרואר המקומי: "כפי שאזור עמק יזרעאל איננו אזור שגרתי לגידול גפני יין, כך גם המוצר שלנו איננו שגרתי."

עוד הוא מציין, כי מההתחלה הוקם היקב עם הציוד האיכותי והמתקדם ביותר, המאפשר ליקב לייצר יין בצורה הטובה, היעילה והנקייה ביותר. בנוסף, מקפיד היקב על גידול ידידותי לסביבה, לפי תקנים בינלאומיים של ניהול חקלאות ברת קיימא, תוך שימת דגש על צמצום השימוש בהדברה. "אחד היתרונות הגדולים של עמק יזרעאל הוא המיעוט של מזיקים ומחלות, הודות לאזור היבש שנדרש לפחות הדברה. בכרמים שלנו אנו משתמשים באמצעים טבעיים כמו תיבות קינון לתנשמות ופיזור של פרומונים לבלבול חרקים", מסביר אמיר.

קהל לקוחות ייחודי שמגיע מפה לאוזן
לצד היינות המיוחדים, מייצר יקב סריג בהיקף קטן גם תזקיקים הכוללים גראפה, ערק וגי'ן – העשויים מענבים ברמה גבוהה מאוד וזוכים במדליות יוקרתיות בתחרויות בינלאומיות. לקהל המעוניין ביינות אלה כדאי לשמור על קשר הדוק עם היקב, כי היינות נמכרים מיד עם הביקבוק לקהל הלקוחות של היקב.

"במרוצת השנים בנינו קהל לקוחות שמכיר ואוהב את היינות המיוחדים של היקב שלנו. רוב האנשים מגיעים אלינו מפה לאוזן ונכון לעכשיו רוכשים את כל התוצרת של היקב, העומדת על כ-8,000 בקבוקים בשנה", אומר אמיר ומסכם: "בשנים הקרובות אנו עתידים להעתיק את משכנו של היקב למשק אחר במושב, להגדיל את אפשרויות האירוח ביקב ולהמשיך לייצר יינות מיוחדים מענבים הגדלים בכרמי מושב מרחביה שבעמק יזרעאל."

לפרטים נוספים ויצירת קשר - בקרו אותנו באתר | בדף הפייסבוק | באינסטגרם

בקבוק יין מיקב סריג

יקב סריג

 צילום: אבי חיימוביץ