יקב סימון: כך מייצרים יין איכותי!

יין יזרעאלי הוא שם נרדף לאיכות. כדי ליצור יין כזה, נדרש שילוב נדיר בין טעמי גורמה למגע אישי ואהבה ליין, כמו גם הקפדה יתרה על הפרטים הכי קטנים. ביקב סימון תוכלו לטעום ולגלות כיצד מייצרים יין איכותי


בוצר

האוויר הצלול של קריית טבעון, כמו גם עצי האלון העתיקים שמסביב, הם חלק מהאווירה הנעימה והפסטורלית המקבלת את פניהם של המבקרים ביקב סימון – יקב בוטיק משפחתי הנמצא בקרית טבעון. אך רוב המבקרים של היקב המיוחד מגיעים אליו מכל חלקי הארץ, הודות לטעמי היין המיוחדים שנודעו למרחוק. "כאשר נכנס טעמו המופלא של היין לגרונם של הקרובים, ייצא סודו של יקב סימון לאוויר העולם", מעידים המבקרים ביקב. אז מהו הסוד אתם שואלים? – מייד נגלה.

איכות בלתי מתפשרת
מיסד היקב הוא זאבי סימון, מהנדס בניין ובעלים של חברת בנייה, שהחליט בשנת 2009 להגשים חלום ישן, שאוצר בתוכו את אהבתו הגדולה ליין וליקבים. לאחר שחזר ממסע מרתק, במסגרתו ביקר זאבי ביקבים שונים בצרפת, איטליה וספרד, החל לייצר כמה עשרות בקבוקים במרתף שבביתו. טעמיו המיוחדים של היין יצרו ביקוש נוסף ובשנת 2011 ייצר זאבי כ-150 בקבוקים שפשוט נחטפו. "בשנת 2012 הבנתי שייצור היין הולך להיות חלק בלתי נפרד מחיי ולכן, פניתי ללימודי ייננות אצל ניר שחם בשורק. במקביל להכשרה המקצועית, ליקטתי בקפידה ענבי שיראז מכרמים מובחרים ופתחתי יקב במרתף ביתי. 400 הבקבוקים שייצרתי באותה שנה הכפילו את עצמם מאז כמעט מידי שנה, כמו גם איכות היין וטעמו שהלכו והשתבחו", מספר זאבי.

 כיום, מייצר יקב סימון כ-10,000 בקבוקים בשנה - שני שלישים מהם יין אדום משובח ושליש יינות לבנים ורוזה. יינות הקרניאן מיוצרים מגפנים בוגרות באזור עמיקם, שליד בנימינה. יין הסוביניון בלאן מיוצר מענבים שנבצרים בכרם בן זמרה שבגליל העליון, ויינות השרדונה מקורם בענבים מתל פארס שברמת הגולן. לדבריו של זאבי "גידול הענבים בטרואר גבוה מאפשר לנו ליצור יינות איכותיים".

האיכות הבלתי מתפשרת, הניכרת בטעמו של היין - מקורה לא רק בטיב המשובח של כרמי הענבים ותוצרתם, אלא גם בבציר הידני המוקפד. הבציר מבוצע על ידי כורמים מיומנים הבוחרים את האשכולות הבריאים והטובים ביותר, שלאחר מכן עוברים מיון נוסף גם ביקב. את מועד הבציר קובע זאבי סימון, שגם מפקח בעצמו על כל התהליך. לאחר מכן, מתיישנים הענבים בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 12 חודשים, עד שהופכים ליין משובח עם טעם בלתי נשכח!

"נכנס יין יצא סוד"
רוב הבקבוקים שמייצר יקב סימון נמכרים באירועים שמארגן היקב בסופי שבוע ובחגים. בעתיד הקרוב ייפתח היקב לאירועים גם באמצע השבוע. המבקרים ביקב מוזמנים ליהנות מהסברים מרתקים וטעימות של יין לצד פלטות של גבינות משובחות או בשר מעושן איכותי. לעיתים קרובות, מלוות את האירועים הללו הופעות מוזיקליות מעניינות. זאבי סימון ממליץ למבקרים להתעדכן באתר לגבי כל האירועים הקרובים של היקב ולשריין מקום בהזמנה מראש.

יקב סימון מנהל קשרים מקצועיים עם יקבים נוספים בעמק יזרעאל, במסגרת פרויקט 'עמק יין'. עם יקב טוליפ, השכן, מקיים היקב קשרי חברות עמוקים, הכוללים החלפות רשמים מקצועיים ועבודה משותפת.

את הסוד של יקב סימון בוודאי יכולתם כבר לנחש – איכות בלתי מתפשרת לאורך כל שלבי ייצור היין, מגידול הענבים, דרך הבציר ועד ליצירת היין עצמו ומזיגתו לאורחים. "הפרפקציוניזם שלי וההקפדה היתרה על הפרטים הקטנים, כמו גם אהבת היין הנמצאת עמוק בליבי - מורגשים אצל כל מי שמדבר איתי וטועם את היין שלי" מסכם זאבי סימון ומזמין אתכם לבקר ביקב וליהנות מהיין המשובח והמיוחד.

לפרטים נוספים ויצירת קשר - בקרו אותנו באתר  או  בדף הפייסבוק

יקב סימון

יקב סימון