ראש המועצה - אייל בצר, זכה בפרס על תרומתו לחקלאות הישראלית: "ניאבק למען דור העתיד, אסור שייצור חקלאי ייפול לידיים אחרות!"

תערוכת החקלאות המובילה בישראל - אגרומשוב, העניקה פרס מיוחד לראש המועצה, על פעילותו לטובת החקלאות בשלטון האזורי


תערוכת החקלאות המובילה בישראל - אגרומשוב 2022 כיבדה את ראש המועצה, בהענקת פרס על פעילות מיוחדת למען החקלאות בתחום השלטון האזורי.

ראש המועצה, חבר מושב נהלל, חקלאי ודור שלישי במושב, פעל ופועל לאורך השנים לטובת החקלאים. עשייתו רבה ומגוונת: הפחתת מחירי המים המושבים, שמירה על חקלאות מקיימת, קידום מדיניות נחלות, מעבר לאנרגיה ירוקה, מניעת נזקי החקלאות, הקצאת משאבים לתשתיות חקלאיות, פעילות מול שרים וחברי כנסת לקידום החקלאים והחקלאות ובלימת התוכנית להקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל.

במועצה האזורית עמק יזרעאל 350,000 דונם, מתוכם 250,000 דונם שטח חקלאי מעובד. חזון המועצה, בראשותו של בצר, הנו להוביל את האזור לפיתוח, צמיחה והתחדשות, בשמירה על הצביון החקלאי-כפרי-קהילתי, על המורשת ההיסטורית-תרבותית ועל נכסי הטבע של האזור ובכך, לממש שליחות חברתית, חינוכית ולאומית. המועצה פועלת בתחום החקלאות בשיתוף פעולה עם מועצות אזוריות שכנות, מפעלים אזוריים, רשויות הניקוז ועוד.

ראש המועצה בירך על הפרס, אך גם ביקש עזרה ממשלתית לחקלאות הישראלית: "למרות שהחקלאות היא סיפור הצלחה חסר תקדים, ומשנה לשנה גדל היקף הייצור החקלאי - המדינה אינה מסייעת לחקלאים ואף מערימה עליהם קשיים, המכבידים על עבודתם. אנו נאבקים למען דור העתיד - דור ההמשך של החקלאים. בהיעדר תמיכה ממשלתית וכן, העדפה של חקלאות ישראלית והכרה בערכה ובחשיבותה - תהא זו משימה קשה לשכנע צעירים להיכנס לתחום שבו אי-היציבות מאפילה על יתרונותיו. אסור שייצור חקלאי ייפול לידיים אחרות! שמירת החקלאות אינה סיסמה. על כתפיהם של החקלאים מוטלת משימה לאומית - אספקת מזון טרי, שמירת הקרקעות ופיתוחן, למען כלל האזרחים."

מנכ"ל תערוכת אגרומשוב - חיים אלוש, אמר: "אייל בצר הוא מהאנשים החשובים שפועלים רבות בארץ לטובת החקלאות. הפעולות שלו עזרו לקדם את החקלאות הישראלית, ולא מעט בזכותו - אנחנו עדים לדורות נוספים של חקלאים ברחבי המדינה".

תערוכת אגרומשוב מציינת 31 שנים להיווסדה של תערוכת החקלאות המובילה בישראל, בה מציגות חברות רבות מאות זנים ופיתוחים חדשים, החל מזני פירות וירקות, דרך טכנולוגיות מתקדמות להשקיה וטיפול ביבול, ועד רחפנים מיוחדים לחקלאות, טרקטורים וכו'.

איל בצר ודני קושמרו