פרויקט מיוחד של כרזות שעיצבו סטודנטים מ"גורן לתקשורת חזותית",


במסגרת המאבק נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל החליטו מטה המאבק בשיתוף המועצה האזורית עמק יזרעאל ובית הספר "גורן" לתקשורת חזותית במכללה האקדמית עמק יזרעאל, לקיים פרויקט של תוצרים גרפיים שילוו את המשך המאבק. התוצאה היא פרויקט כרזות ייחודי שנעשה במסגרת קורס בתקשורת חזותית בהנחיית גוסטבו ישמח, המבוסס על דימויים וטקסטים מקוריים המעבירים את המסר ומביאים זווית שונות.

 

בפרויקט משתתפות כ-21 כרזות, שעוצבו ע"י הסטודנטים מבית הספר "גורן" לתקשורת חזותית במכללת עמק יזרעאל ומוצגות בתערוכה שנפתחה במבואת הבניין. הכרזות המוצגות עוסקות בהיבטים השונים ובהשלכות הכרוכות בהקמתו של שדה תעופה כגון: עומסי תנועה חמורים בכבישים, זיהום אוויר קשה, פגיעה אקולוגית במרחבים הירוקים של העמק, בבעלי החיים, בנתיב נדידת הציפורים, ברעש הבלתי נסבל, בפגיעה בבריאות הציבור ועוד.

 

אבירם מאיר מנהל "גורן" באקדמית עמק יזרעאל: "בית הספר מכשיר מעצבים אקדמאים ואנשי תקשורת חזותית המשתלבים בתחום העיצוב, המיתוג, האינטראקטיב והפרסום במשרדים ובחברות הגדולות בתעשייה. לפרויקט זה יש חשיבות מאחר ויש בו מעורבות חברתית וסביבתית קרובה ומידית וחשוב לנו מאוד בהכשרתם ככאלה".

 

כזכור, בשנת 2009 החליטה המועצה הארצית לתכנון ובנייה, על הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג. מאז ועד היום, בחוסר שקיפות וללא שיתוף הרשויות המקומיות והתושבים, שוקדים במוסדות התכנון על שתי חלופות: נבטים ורמת דוד.

 

כפי שנחשף כדין במועצה הארצית לתכנון ובניה, מדובר על שדה תעופה אזרחי שדרכו יעברו כ - 20 מיליון נוסעים בשנה, יותר ממספר הנוסעים שקיים כיום בנתב"ג. מדובר על אסון לעמק, כל 3 דקות המראה או נחיתה של מטוסים. השלכות הקמת שדה התעופה ברמת דוד תהיינה קשות ובלתי הפיכות. חיסול של מרחבי טבע ירוקים ועתירי מבקרים, הרס מוחלט של אחת מהריאות הירוקות הטבעיות האחרונות בארץ, פגיעה אנושה בחקלאות ובאיכות החיים של התושבים. מטה המאבק נגד הקמת שדה התעופה פועל בכל המישורים ובכל הגזרות: מכתבים, הפגנות, כתבות בתקשורת ופעילות להעלאת המודעות בקרב התושבים.

 

גיל דייגי, דובר מטה המאבק נגד הקמת שדה התעופה:" מטה המאבק ותושבי העמק מודים למכללת גורן ולסטודנטים שהתגייסו המוכשרים שהתגייסו ותרמו ליצירת מסרים פרסומיים, בעזרתם נוכל להעלות את המודעות הציבורית הקמת שדה תעופה בינ"ל ברמת דוד".

 

מהמועצה האזורית עמק יזרעאל נמסר: "המועצה מתנגדת להקמת שדה התעופה ונושא זה הינו מרכזי ומדובר, זהו מאבק ארוך. שיתופי הפעולה עם הגופים שמצטרפים למאבק הם מבורכים ואנו מודים לסטודנטים, למכללה האקדמית עמק יזרעאל ולבית ספר "גורן" על הפרויקט החשוב".