'כיף מיוחד לי בעמק' - הקייטנה המרגשת של הקיץ!

תם ונשלם המחזור העשירי של קייטנת 'כיף מיוחד לי בעמק' לילדים, נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים, כחלק ממערך הקייטנות המועצתי


קייטנת 'כיף מיוחד לי בעמק' נועדה לאפשר לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים לבלות במשך חמישה ימים מהנים, עם סיום שנת הלימודים במערכת החינוך המיוחד. חניכות וחניכים מכל רחבי העמק, מלווים על ידי עשרות בני ובנות נוער שמגיעים בהתנדבות, שנה אחר שנה, לבלות יחדיו.

השנה, לראשונה, לקחו חלקבקייטנה גם בוגרות ובוגרים עם צרכים מיוחדים, הודות למאמציהם של אגף קהילה ורווחה במועצה ומשרד הרווחה.

בחמישה ימים מופלאים אלה, נרקמים חיבורים רבים, בהנאה רבה, כאשר הקייטנה מתארחת בכל יום, ביישוב אחר. השנה, משתתפי הקייטנה התארחו בגזית, תל עדשים, אלון הגליל ושריד.

מתנדבים מקומיים הכינו ארוחת בוקר נדיבה ומושקעת ובכל ישוב התגייסו מתנדבים ובני נוער להפעלות שונות; ליצנים, אמנות, שעת סיפור, בילוי בבריכה ועוד.

בקייטנה קיימת תחושת שותפות בין חניכי הקייטנה, לבין הנוער שמלווה אותם. כל ילד וילדה בקייטנה מלווים, במשך כל השבוע, על ידי בני ובנות נוער קבועים, שיודעים עליהם הכל והם משחקים, משוחחים ומבלים ביחד - תורמים ונתרמים בחזרה.

"מדובר בבנות ובני נוער, שמתעוררים בשעה מוקדמת באמצע החופש הגדול, יוצאים מהמזגן ומהנאות החופש ועובדים קשה - מזיעים ומתרוצצים, מתמודדים עם אירועים לא פשוטים, אבל חוזרים בכל שנה מחדש ואף מצרפים חברים חדשים למעגל המתנדבים. השנה, הגיעו מתנדבות ומתנדבים גם מהצבא, ממכינות ומשנת שירות - פשוט לא מוותרים על הקייטנה! הם מרגשים, בנתינה האינסופית שלהם ומעניקים תחושה שמקבלים הרבה בחזרה, כי חיוך של ילד, כל ילד - שווה הכל!", מספרת שלומית קוזי חת שמלווה את הקייטנה מטעם אגף החינוך במועצה.

איתי גולדמן מנהל מערך הקייטנות של בית האמנויות, שניצח על ארגון הקייטנה באופן מופתי, אמר: "ההתרגשות על פניהם של משתתפי הקייטנה והמתנדבים הרבים שלקחו בה חלק - אומרת הכל. מרגש לראות את ההירתמות לעשייה עם ערך מיוחד במינו!"

לב הקייטנה הוא הצוות שמוביל אותה, כבר תשע שנים - אנשים מיוחדים, מסורים ואחראיים: רונן ברנדהיים, ברקאי מאסטרס והדר הרוש - צוות מקצועי שזוכה באמון מלא, מצד הורי החניכים והמתנדבים, כאחד. השנה, הצטרפה לצוות הרכזים שחף מגידוב שהשתחררה לאחרונה מצה"ל והתנדבה בקייטנה מכיתה ז' עד י"ב.

לי יהב מנהלת אגף קהילה ורווחה במועצה, אמרה: "מחמם את הלב לראות בני ובנות נוער, שכל כך מתמסרים בנתינה לאחר, ואת הילדים והמשפחות כה נרגשים מהפעילות והעשייה. זהו אחד מהאירועים המרגשים ביותר שיש לנו במהלך הקיץ! תודה לצוות הקייטנה, למתנדבים ולעובדי המועצה שסייעו ותמכו באהבה".

מנהל אגף החינוך דודו גורן, אמר: "בני ובנות הנוער שמלווים את הקייטנה וחוזרים שנה אחר שנה, הם מופת לנתינה, אחריות ומסירות יוצאות דופן".

בטקס הסיום החגיגי, שהתקיים בבריכת השחייה בשריד, נפרדו המשתתפים אלה מאלה, בהתרגשות גדולה, עם דמעות בעיניים.

רונן ברנדהיים מנהל הקייטנה, אמר: "אנחנו קייטנה אחרת. לא קייטנה של אטרקציות, אלא קייטנה של ביחד, קייטנה של חיבורים, של חברות אמיתית וקשר נדיר, שנרקם בין כל המשתתפים בה".

ראש המועצה האזורית אייל בצר, סיכם: "קייטנת 'כיף מיוחד לי בעמק' היא הרבה יותר מקייטנה. זוהי תעודת הצטיינות לקהילה, לבני ובנות הנוער, לכל האנשים הטובים בעמק שלנו ולמערכות כולן!"

אייל בצר עם מתנדבות בקייטנה

אייל בצר עם לי יהב, שלומית קוזי ואיתי גולדמן

אייל בצר עם חניך ומתנדבות בקייטנה

צילום: ענת חרמוני