יקב סער: טוסקנה בעמק יזרעאל

אמנות גידול הענבים וייצור היין שואבת ידע משיטות גידול ויצור יין הנהוגות בטוסקנה וברחבי העולם כולו, ומניחוחות מקומיים המבטאים היסטוריה מפוארת של ייצור יין יזרעאלי משובח


 הכירו את יקב סער – יקב בוטיק משפחתי ואינטימי שנולד מאהבה;

בקבוק יין ליד אשכול ענבים

יקב הבוטיק המשפחתי והאינטימי של משפחת סער נולד מתוך אהבה גדולה ליין ולאנשים ומתוך חיבור שורשי לאדמה ולעשייה. את היקב הקימו סמדר ויוסי סער, שניהם ילידי העמק. לאחר שעסקו כל אחד בנפרד בקריירות מצליחות – החליטו להגשים יחד חלום ישן ולייצר יין משובח לאורחים הפוקדים את המשק המיוחד שלהם, במושב מרחביה שבעמק יזרעאל.

סמדר סער היא ד"ר למיקרוביולוגיה ודור שני לפרדסנים. סמדר משמשת כייננית של היקב ואחראית על התהליכים שעובר היין. יוסי סער שימש, עד לפני כשנה, כסמנכ"ל התפעול בחברת טקסטיל גדולה וכיום הוא יועץ עסקי. הוא אחראי על תחום התפעול והלוגיסטיקה ביקב ועוסק בגידול כרם הענבים וטיפוחו, ומספק ענבים גם לאגודת הכורמים של יקבי כרמל.

יחד – סמדר ויוסי מעניקים למבקרים ביקב וללקוחותיהם חוויה בלתי נשכחת של טעמים משובחים ואירוח באווירה מיוחדת.

"מתוקף תפקידי כמנהל בכיר בחברת טכסטיל גדולה, יצא לי לעבוד ברחבי העולם וביקרתי בלא פחות מ-74 מדינות. במסגרת מסעותיי, תמיד הקפדתי לשתות את היין המקומי שמספר את הסיפור של המקום ומחבר אל ההוויה, התרבות והטעמים הייחודיים. כעת, הגיע תורנו לספר את הסיפור של העמק בו גדלנו ולחבר את המבקרים שמגיעים מהארץ ומהעולם, אל הארומה המיוחדת של עמק יזרעאל, שמקורה בימי התנ"ך, בכרמים של נבות היזרעאלי", מספר יוסי.

יין שכולו ארומה מקומית ייחודית
ביקב הבוטיק המיוחד של משפחת סער, מיוצרים כ-1,000 בקבוקים מידי שנה. היקב פועל בשיטה הנהוגה בעולם ונקראת Estate Winery – יקב מקומי המקיים את כל תהליך גידול הענבים וייצור היין במקום עצמו. "לשיטה זו יתרונות רבים, המתבטאים באיכות היין ומאפשרים לנו לייצר יין שכולו ארומה מקומית ייחודית", מסביר יוסי.

בכרמיו של היקב גדלים ארבעה זנים של ענבים אדומים: קברנה, מרלו, שירז, ופטיט סירה, ושני זנים של ענבים לבנים: פרנץ' קולומברד ומוסקט קנלי – מהם נרקחים בלנדים מיוחדים. לדבריו של יוסי, "בכל שנה הטבע הוא שקובע את היחסיות בהרכב הבלנד ואת טעמו הייחודי, כך שבכל שנה אנו מפיקים בלנד בטעם שונה וייחודי – אבל תמיד משובח". מזן הענבים מוסקט קנלי – היקב מזקק משקאות אהובים נוספים, ביניהם גראפה, ברנדי, קוניאק, וליקרים מיוחדים העשויים מפסיפלורה, תות שדה, דובדבנים ולימונצ'לו, רובם מפירות המשק.

כותרת – החוויה
מחוויית גידול הענבים וייצור היין תוכלו ליהנות בעצמכם במסגרת האירוח האינטימי והמיוחד שביקב. "חווית האירוח מתחילה בסיור בכרם – שם אני מסביר על תהליכי גידול הענבים ועל תהליכי ההדברה הביולוגית והדישון האורגני בהם אנו משתמשים", מסביר יוסי ומוסיף: "את הכרמים אנו מזבלים בזבל אורגני מהרפתות של המושב, ונלחמים בעש האשכול באמצעים ביולוגיים שונים, כמו למשל בקבוקונים של פרומון מיוחד המושך אליו את הזכרים ומונע את הפריית ביצי נקבת העש. התערבות כימיקלית נעשית רק במקרים מיוחדים".

לאחר הסיור בכרם, נפגשים כולם במרכז המבקרים של היקב, שם מוגשת פלטת גבינות משובחות לצד לחם הבית וובקבוק יין לבן או אדום לכל זוג מבקרים. במהלך הביקור, יוסי מסביר על תהליכי התסיסה ויישון היינות, כמו גם על זיקוק המשקאות הנוספים. לקינוח טועמים המבקרים מהליקרים המיוחדים שהוא מייצר.  

יקב סער משתייך לקבוצת 'עמק יין', בה חברים מיטב היקבים של עמק יזרעאל, המשתפים פעולה ויוצרים יחד תרבות חדשה של תיירות חקלאית בעמק. "היקב שלנו הוא שילוב ייחודי של חוויה בינלאומית מיקבי העולם העובדים בשיטה של ייצור מקומי אותנטי, לבין הטעמים הייחודיים המופקים בעמק יזרעאל ומבטאים יותר מכל את טעמיו ההיסטוריים המיוחדים", מסכם יוסי. "אני מזמין אתכם לבקר ביקב סער במושב מרחביה, לטעום וליהנות ביחד איתנו".

לפרטים נוספים ויצירת קשר - בקרו אותנו באתר  או  בדף הפייסבוק

יקב סער

בקבוקי יין

עבודה ביקב