הושק אתר סלולרי שיאפשר קליטה בציפורי ובהושעיה

בתום הליך ממושך, הוצבה אנטנה שעתידה לשפר באופן משמעותי את התקשורת הסלולרית באזור


סלקום השיקה אתר סלולרי חדש בציפורי בטקס חגיגי במעמד שר התקשורת - יועז הנדל, ראש המועצה - אייל בצר, מנכ"ל סלקום – דניאל ספיר ונציגי היישובים ציפורי והושעיה.

בתום הליך ממושך של הידברות עם תושבי היישובים, בשקיפות מלאה, תכנון זהיר וקפדני, מדידות ובדיקת הקרקע באזור, הקימה חברת סלקום את התורן, המתנשא לגובה של לא פחות מ-54 מטרים ועתיד להיות האתר היחיד הפעיל באזור, אשר ישפר באופן דרמטי את התקשורת סלולרית מציפורי והושעיה ועד לנצרת, עילוט וריינה.

מדובר במענה קריטי לתושבים, שסבלו מהיעדר קליטה, לעיתים עד למצב של חוסר יכולת לתקשר עם שירותי חירום והצלה.

כעת, תספק האנטנה החדשה קליטה וגלישה איכותית ומהימנה לעשרות אלפי תושבים באזור, לגופי החירום וההצלה - משטרת ישראל, צה"ל, מד"א ושירותי הביטחון השונים הפועלים במרחב. בקרוב, עתידות להצטרף לאתר גם חברת PHI וחברת פלאפון.

שר התקשורת, ראש המועצה ומנכל סלקום

שר התקשורת יועז הנדל ברך ואמר: ״להקים אנטנה, אחרי עשרים שנה, ולוודא שלתושבי הגליל ולתושבי ציפורי, הושעיה ושאר היישובים כאן יש איכות חיים גבוהה, עם תשתיות תקשורת מתקדמות - זה מימוש הציונות. גם קו המחרשה, וגם היכולת לחיות בכל מקום בארץ עם התנאים הכי טובים שיש. איכות חיים גבוהה בחינוך - את זה כבר יש לכם, איכות חיים גבוהה עם תשתיות בריאות - את זה צריך לשפר, איכות חיים גבוהה עם תשתיות תחבורה - גם את זה צריך לשפר, ואיכות חיים גבוהה עם תשתיות תקשורת, שזה בסוף האמצעי הכי עדכני ליצירת מקומות תעסוקה ולקידום אזרחים. העובדה שאפשר לחיות בכל מקום בארץ ולעבוד עם כל מקום, עם סיבים. העובדה שאפשר לקלוט ולדבר מכל מקום, זה בסוף מפתח ומצמיח את התל"ג ואת שוק התעסוקה.״

ראש המועצה אייל בצר: "לאחר פניית נציגי התושבים, לפני כשנה וחצי, המועצה נרתמה לקידום הנושא, תוך לימוד יסודי של הקשיים ובאמצעות הליך של שיתוף ציבור, לשם מתן מענה מיטבי לפתרון הבעיה - מענה שיאפשר קליטה סלולרית מחד ושמירה על בריאות הציבור מאידך. 
לשמחתנו, השבוע מתחילה לפעול אנטנה חדשה שתבטיח כיסוי אופטימלי, תוך הקפדה על בטיחות ומניעת קרינה מסוכנת לתושבים. 
מדובר במהלך חשוב לתושבי ציפורי, הושעיה והיישובים הסמוכים, שיחוברו מעתה לשירותי תקשורת בסיסיים, שלא קיבלו עד כה. נכונותן של חברות הסלולר ושל משרד התקשורת להבטיח מתן שרות גם ביישובים המרוחקים ממרכז הארץ, ראויה להערכה והוקרה."

מנכ"ל סלקום דניאל ספיר: "האתר שאנו חונכים יביא לשיפור דרמטי באיכות השיחות ובגלישה הסלולרית. האתר הנו פרי מאמץ משותף של כל הגורמים שנמצאים כאן היום, שהבינו את החשיבות הקריטית בהקמת האתר ופעלו ללא הרף כדי למצוא פתרון, תוך שיח מתמיד, שקוף ופתוח. תקשורת סלולרית היא מצרך בסיסי בעידן בו אנו פועלים כיום. היא איננה רק כלי המחבר בין אנשים במקומות שונים בארץ ובעולם, אלא גם מביאה חדשנות, תשתיות דיגיטליות מתקדמות לכל האזרחיות והאזרחים ומסייעת בקידום החינוך, הבריאות והכלכלה בישראל."

טקס חנוכת האנטנה של סלקום בציפורי

צילום: שאול רחמים