מתחדשים במרכז טיפולי!

חנוכת המרכז המחודש במועצה לטיפול בפרט ומשפחה


במועצה נחנך בהתרגשות רבה המרכז המחודש לטיפול בפרט ומשפחה של אגף קהילה ורווחה.

המרכז הממוקם בבית המועצה עבר שיפוץ דרמטי וכעת מכיל מספר חדרי טיפול שונים, משרדים וחלל עבודה משותף. חדרי הטיפול במרכז מעוצבים ומותאמים לטיפול ביחידים, ילדים, זוגות ומשפחות. זאת, לצד חדר רך, המיועד לטיפול בילדים צעירים והוריהם וחדר המתנה. המרכז עוצב באופן המאפשר פרטיות ודיסקרטיות לתושבים הפונים לטיפול.

המרכז מיועד לתושבי המועצה, המעוניינים במגוון טיפולים רגשיים, כגון: הדרכות הורים, טיפול בגיל הרך, ילדים ומתבגרים, טיפול זוגי ומשפחתי, אובדן ושכול וגישור לגירושין. המרכז הינו חלק ממערך השירות של אגף קהילה ורווחה, הפועל יותר מ- 25 שנים.

מדברי מטופלת במרכז: "הגעתי למרכז בעקבות אובדן אישי ופתאומי שחוויתי. חשתי שהמטפלת שלי נמצאת לצדי ותומכת בי כמו סלע איתן ברגעים של קושי וחוסר אונים. עברתי תהליך, אני חשה מחוזקת יותר. לאורך הזמן חשתי עטופה, מוכלת וחשוב מכל, לא לבד!"

במרכז מתקיימים יותר מ- 150 טיפולים על ידי מטפלים מנוסים בעלי התמחויות שונות, במהלך 6 ימים בשבוע לאורך כל היום, ויש לו שלוחות באלון הגליל ובהסוללים.

במהלך חצי השנה האחרונה, המועצה ביצעה ומימנה בשיתוף עם משרד הרווחה והביטחון החברתי ובסיוע מפעל הפיס - שיפוץ מקיף, בניהולו של אגף ההנדסה במועצה. צעד זה היה מהותי ונדרש למען רווחתם של תושבי המועצה, ומשקף עד כמה הרשות תומכת ברווחת תושביה.

לי יהב מנהלת אגף קהילה ורווחה: "מועצה חזקה מאופיינת בחוסנם של היישובים לצד חוסנם של התושבים. מבחינתנו, המרכז מהווה את אחד האמצעים החיוניים ביותר לומר לתושבים - אתם יקרים לנו ויש כאן שירות מקצועי, מזמין ומכבד עבורכם, עבור משפחותיכם במשברי החיים השונים. אני מאחלת שנמשיך כדרכנו להיות, להאמין ולעשות למען תושבי העמק".

יפעת יוספזון מנהלת המרכז לטיפול בפרט ובמשפחה: "זו התרגשות גדולה לחנוך היום את הבית החדש שלנו. אנו תקווה שהבית שיצרנו כאן יהווה מקום רגשי המספק הגנה עבור נפשם וליבם של התושבים המגיעים אלינו. אני מודה לצוות המטפלים העושה עבודתו במסירות ובמקצועיות רבה, עבור תושבי המועצה."

אייל בצר ראש המועצה: "המרכז יגדיל את מבחר האפשרויות לטיפולים רגשיים שונים, שאנו מעמידים לרשות תושבינו. המועצה שמה לה למטרה לסייע לכל ילד וילדה, נער ונערה ולכל משפחה שזקוקה לנו. כל שירות או מענה שאנו מפתחים היום, מגביר את תחושת החוסן האישי והקהילתי. תודה רבה לכל העושים במלאכה ובהצלחה!"

לחיים במרכז החדש לטיפול בפרט ובמשפחה

גזירת סרט במרכז החדש לטיפול בפרט ובמשפחה

צילום: ענת חרמוני