שר האוצר משה כחלון מחזק את עמק יזרעאל


בפגישה שנערכה השבוע בין הנהלת המועצה האזורית עמק יזרעאל והשר, הביע ח"כ כחלון תמיכה חד משמעית בהקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים והתחייב לפעול לכך, העניק רוח גבית להרחבה והקמת יישובים חדשים בעמק והתחייב לסייע בהסרת מגבלות קיימות על הנחת הקרקעות בעמק.

 

השבוע נפגשה הנהלת המועצה האזורית עמק יזרעאל, עם שר האוצר ח"כ משה כחלון. בפגישה נדונו שלושה נושאים מהותיים, העומדים על סדר יומה של המועצה ובעלי נגיעה לכלל תושבי העמק: סוגיית שדה התעופה, הרחבה והקמה של שלושה ישובים חדשים בעמק יזרעאל, והנחת הקרקעות במסגרת הגדרת אזורי עדיפות לאומית.

 

בפגישה עדכנה הנהלת המועצה את השר כחלון אודות הקואליציה הרחבה בה שותפים ראשי הרשויות מהעמק, המרכז והדרום, המציגה תמיכה ציבורית רב-אזורית רחבה באשר למיקומו של שדה התעופה בנבטים ומעגנת פעילות משותפת נמרצת אל מול מקבלי ההחלטות, למען הקמתו בנגב ולא בעמק יזרעאל. כמו כן הוצגו מכלול השיקולים והמלצות אנשי מקצוע, בהם בכירים בחיל האוויר בעבר ובהווה, המוכיחים כי חלופת נבטים היא הבחירה הנכונה.

 

השר כחלון הציג תמיכתו המלאה בבחירה בחלופת נבטים כמיקום הטוב ביותר לשדה תעופה בינלאומי נוסף לישראל. השר התחייב לפעול בצורה נמרצת, על מנת לקדם הקמת שדה התעופה בנגב ולא בעמק יזרעאל.

 

בנושא הרחבה והקמה של שלושה ישובים חדשים בעמק יזרעאל, ניתנה רוח גבית מהשר כחלון להקמת יישובים חדשים בעמק, אשר יעניקו מענה לביקוש הרב להתיישבות באזורים מרכזיים וחשובים בארץ.

בשני הנושאים הנ"ל, סוגיית שדה התעופה והקמת יישובים חדשים בעמק, הנחה השר כחלון את עוזריו לקבוע בהקדם פגישה במשרדו, בהשתתפות נציגי המועצה האזורית ובהשתתפות הנהלת מנהל התכנון הארצי.

 

עוד נדונה בפגישה סוגיית ההנחה על הקרקעות, הנגזרת כתוצאה מהגדרת אזורי העדיפות הלאומיים. בנושא זה התחייב שר האוצר להנחות את פקידי משרדו להסיר את המגבלה אשר עלולה לחול בתחילת שנת 2019 על ההנחה במחירי הקרקעות המהוונים לרמ"י, מ-200 אלף ₪ ל-50 אלף ₪ בלבד, דבר המהווה בשורה חשובה ביותר לזוגות צעירים ומשפחות, המבקשים להתגורר בעמק.

בנושא שדה התעופה אמר השר כחלון בתום הפגישה: " אנחנו גם זאב בילסקי וגם אני תומכים כי שדה התעופה יהיה בדרום ולא בעמק, אך עדיין ישנה עבודה מול משרד הביטחון וגופים נוספים, כך שהנושא בטיפול". בנושא הרחבת היישובים וסוגיית ההנחה על הקרקעות אמר השר כחלון כי זהו "צעד חשוב וחזון אמיתי לחיזוק המועצה והיישובים בה. מיד לאחר החגים הזמנתי את אייל וצוותו אלי למשרד האוצר יחד עם מנהל התכנון על מנת להתחיל לקדם הנושא. באשר להנחת הקרקעות- אין לי ספק שהבעיה תיפתר מאחר והיא אכן פתירה".

 

הנהלת המועצה האזורית עמק יזרעאל מסרה בתום הפגישה: שמחנו לקיים פגישה מאוד פורייה עם שר האוצר משה כחלון, על שלושה נושאים חשובים ביותר עבור כלל תושבי העמק. אנו שמחים להיווכח כי השר מסכים עמנו שנכון יהיה להקים את שדה התעופה המשלים בנבטים. הפגישה הייתה ממצה ומוצלחת מאוד!".