היה חלב ודבש! בפעם ה-21 אלפים חגגו את חג השבועות בעמק יזרעאל

אלפי תושבים ואורחים השתתפו בחגיגת השבועות המסורתית בעמק יזרעאל ונהנו משפע מופעים ופעילויות, במסגרת פסטיבל 'חלב ודבש' שהתקיים זו השנה ה- 21


דני סנדרסון חגג 55 שנות יצירה בהפקת מקור חגיגית עם אורחים: אמיר דדון, מוש בן ארי ומזי כהן
ערב 'היפ הופ יזרעאל' נעל את הפסטיבל עם טונה בהופעה, אורח: פלד, ג'ימבו ג'יי מארח את כהן ונונו- כולם על במה אחת!
מתי כספי אירח את ריקי גל, אפרת גוש אירחה את אלון עדר, מארש דונדורמה ניגנו בשלושה מיישובי המועצה, תיאטרון 'אספלט' הופיע במוזיאון העמק. 
בנוסף: ערב תרבות עברית עם סיפור חייו ויצירתו של חיים חפר, ד"ר מוטי זעירא וקהילת 'ניגון הלב', חגיגת מחול ישראלי בהשתתפות 16 להקות מכל רחבי הארץ, יריד יין יזרעאלי ראשון מסוגו והופעה של 'מאושרים בציבור'. אלפים גדשו את אתרי התיירות בעמק, נהנו מהנופים המרהיבים ומתערוכת אמני העמק המתקיימת זו השנה העשירית, פעילויות במוזיאונים, תיקוני ליל שבועות, חגיגת המחולות המסורתית  ומופע האקורדיאונים בו הופיעו בכירי האקורדיאוניסטים בישראל – היה דבש!

שבוע של 'חלב ודבש'– התקיים ברחבי העמק, כמדי שנה, בחגיגה של תרבות, תיירות וחקלאות.

במסגרת הפסטיבל, שהתקיים זו השנה ה-21, נערכו מופעים בהפקות מקור של מיטב היוצרים והמבצעים בארץ, לצד פעילויות מגוונות באתרי התיירות והמורשת בעמק, בניחוח היזרעאלי האהוב, על רקע נופיו הזהובים של העמק.
נערכו חגיגות המחול המסורתיות– שלושה מופעי מחול חגיגיים והרקדת ענק, מופע מחולות עשיר בהשתתפות 16 להקות מחול מרחבי הארץ. תיקוני ליל שבועות וציון עשור לתערוכת 'אמני העמק' – בה מציגים עשרות רבות של אמנים מהעמק, תערוכות במבואת האולם ביפעת ובגלריה 'מירווח' בהרדוף, סיפור חייו ויצירתו של חיים חפר בשיתוף קהילת 'ניגון הלב', חגיגת אקורדיאונים ארצית עם בכירי הנגנים בישראל ויריד יין יזרעאלי ברכבת העמק ההיסטורית בכפר יהושע.
התקיימו מופעים והצגות לכל המשפחה: הצגת הילדים 'פיטר פן' של תיאטרון הקאמרי ותיאטרון אורנה פורת, 'אקסודוס' – תיאטרון אספלט במוזיאון העמק, מארש דונדורמה באלוני אבא, הסוללים וקיבוץ מרחביה.
באתרי התיירות והמורשת חיכו למבקרים מגוון פעילויות ואטרקציות, כמו גם ביקבים ובאתרי התיירות החקלאית.

את הפסטיבל הגתה, הובילה והפיקה כמדי שנה, מחלקת התרבות במועצה, בשיתוף מחלקת התיירות וצוות רחב היקף של עובדי המועצה.

ראש המועצה אייל בצר ציין בדבריו, באירועים השונים, את ההכרעה הקרבה ובאה בסוגיית מיקום שדה התעופה הבינלאומי: "לצערנו, אנחנו עדיין נדרשים להיאבק כדי להגן על העמק מפני איומים שונים. אחד האיומים הגדולים הוא תכנון הקמת שדה תעופה בינלאומי בשדות עמק יזרעאל – אסם התבואה המספק ביטחון תזונתי לתושבי ישראל. אנו מברכים על שינוי המגמה, הבא לביטוי בהחלטת הממשלה המבטלת את החלטה 2050 להקמת שדה ברמת דוד, אבל עד שלא יוחלט איפה יקום השדה הבא, אסור לנו להרפות. אנו מצפים להכרעה חד משמעית המורה על הקמת שדה תעופה גדול בדרום המשווע לתנופת פיתוח, ושדה תעופה בינוני שישרת את תושבי הצפון, בשדה הקיים בחיפה. המשימה שלנו ברורה: להמשיך לשמור על האדמה היקרה הזו, להפריח אותה ולעבדה, כדי שתמשיך ותניב חלב ודבש."

דני סנדרסון
דני סנדרסון 55 שנות יצירה | צילום: אבי חיימוביץ'

עם רקדני המחול
מחול בחנתון | צילום: ענת חרמוני

איתי טונה
היפ הופ יזרעאל | צילום: אבי חיימוביץ'

מארש דונדורמה
מארש דונדורמה | צילום: שאול רחמים 'חומי'

יריד יין יזרעאלי
יריד יין יזרעאלי | צילום: אבי חיימוביץ'

חגיגת אקורדיאונים
חגיגת אקורדיאונים | צילום: ענת חרמוני

תערוכת אמני העמק 2022
תערוכת אמני העמק | צילום: שאול רחמים 'חומי'

מחול
מחול ביפעת | צילום: ענת חרמוני

ראש המועצה בחגיגת אקורדיאונים
חגיגת אקורדיאונים | צילום: ענת חרמוני