ממשבר לצמיחה

כנס בנושא ניהול משברים ואובדנים בחיי קהילה במועצה


השבוע התקיים כנס 'ממשבר לצמיחה', בנושא ניהול משברים ואובדנים בחיי קהילה, עבור בעלי תפקידים ביישובי המועצה.

המועצה פועלת, לאורך כל השנה, לחיזוק החוסן הקהילתי ביישובים ובקהילות, בדגש על התמודדות עם אירועי אובדן ומשבר, עמם מתמודדים לעתים על רצף החיים.
אירועים אלו מביאים איתם אתגרים ומורכבויות, אך בעבודה משותפת, כתף אל כתף, עשויים ליצור גם צמיחה ואיתנות.

בכנס השתתפו בעלי תפקידים במועצה, לצד קשת של בעלי תפקידים ביישובי המועצה - חברי צח"י (צוות חירום יישובי), מנהלי קהילות, יושבי ראש ועדים מקומיים, רכזות קהילה ומתנדבים ביישוב.
כנס זה, בהובלת אגף קהילה ורווחה, הנו חלק ממעטפת הליווי המקצועי שהמועצה מעניקה ליישובים, תוך זיהוי הנושא כאחד האתגרים המשמעותיים בעשייה הקהילתית השוטפת.

לי יהב, מנהלת אגף קהילה ורווחה במועצה, אמרה: "משברים הינם אירועי חיים בלתי נמנעים, הפוקדים אותנו באופן מפתיע ולא מתוכנן. יש בהם כדי לייצר שבר אישי וקהילתי.
איך מחזיקים שבר? איך אוספים את כל החלקים לכדי שלם? התשובה היא – ביחד! מטרת הכנס להביא בפני בעלי התפקידים ביישובי המועצה את התפיסה ומודל העבודה שבנינו באגף לניהול משברים ואובדנים בחיי קהילה. הייחודיות במודל גלומה בהיותו מחייב שיתוף פעולה - מועצה ויישובים כאחד. אמנם, לא נוכל להחזיר את הזמן לאחור ולמנוע את השבר, אבל באמצעות תהליך סדור והדרגתי של פעולות יזומות, נוכל לייצר הזדמנות לאיחוי וצמיחה בעלת ערך משמעותי."

דליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה, ביקשה להודות לצוות אגף קהילה ורווחה שפועל ללא לאות 24/7, מלווה, מטפל ובונה חוסן חברתי כדי שכל מי שזקוק לכך, יקבל מענה: "תודה לכל בעלי התפקידים ביישובים ובמועצה על המסירות, העשייה והעבודה המשותפת למען תושבי העמק, בעתות שגרה ובוודאי בעתות משבר. נעמוד יחד מול כל אתגר שיבוא."

אייל בצר, ראש המועצה: "זה המקום להודות לכל בעלי התפקידים ביישובים על פועלם למען קהילות המועצה, ולברך אותם על שבחרו להגיע לכנס ולשים נושא זה על סדר היום. כולנו תקווה כי לא נדרש לאירועים אלו ועם זאת, עלינו תמיד להיות ערוכים לשעת משבר."

כנס זה היווה צעד משמעותי ביצירת שיח קהילתי ומועצתי בנושא חשוב ומשמעותי זה, להמשך התאמת מענים מאת אגף קהילה ורווחה ליישובים ולקהילות בעמק.

כנס ממשבר לצמיחה

כנס ממשבר לצמיחה