לתת וגם לקבל!

התקיים טקס הענקת מלגות לסטודנטים במועצה, המועצה העניקה 169 מלגות בסך של כ- 826 אלף ₪


כמדי שנה, המועצה העניקה מלגות לסטודנטים, בטקס חגיגי שהתקיים במעמד ראש המועצה, אייל בצר, במועדון לחבר בגבעת אלה.  

המועצה העניקה 169 מלגות בסך של כ- 826 אלף ₪, בשיתוף פעולה עם מפעל הפיס, 'פרח' - תוכנית לאומית להשפעה חברתית והמכללה האקדמית עמק יזרעאל.

82 מתוך המלגות שהוענקו הנן מלגות עידוד לסטודנטים תושבי המועצה, הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בעמק וברחבי הארץ ו-87 מלגות מעורבות חברתית בסך 10,000 ₪.

מילגאי תוכניות המעורבות החברתית סיפרו בהתרגשות על החיבור שלהם לקהילות העמק ועל תחושת הסיפוק שחשו בהובלת שינויים חברתיים.

אייל בצר, ראש המועצה, אמר: ״החינוך מגיל גן עד גיל שיבה, עומד בראש סדר העדיפויות של המועצה. מטרתנו היא להגיע לכל ילד וילדה, נער ונער, כאשר אתם, באמצעות מלגות המעורבות החברתית, מסייעים לנו בכך.
מדי שנה, מרחיבה המועצה את מגוון מלגות המעורבות החברתית ויחד עם השותפים, מעניקה סכומי מלגה נאים. כל זאת, על מנת לאפשר לסטודנטים שלנו, לקבל וגם לתת. אנו מאמינים בצעירי העמק, כמי שראויים להשפיע על החיים בעמק ולהובילם ורואים בהם שותפים מרכזיים, בהשפעה על עתידנו פה!"

במרכז הטקס עמדה הרצאתו של אברי גלעד, העיתונאי והמגיש הוותיק, שהרצה לסטודנטים בנושא התמודדותו האישית עם הפרעת קשב וריכוז. הפרעת קשב וריכוז הולכת וגוברת ככול שהקדמה הטכנולוגית מתפתחת והעולם מוצף בערוצי תקשורת. למרות שהיום ההפרעה מאובחנת מגיל צעיר ושכיחותה גבוהה, מעטים מבינים כיצד חיים אתה.

דקלה יוחאי רוטמן מנהלת תחום הצעירים ועדי מנצור אחראית על תחום המלגות במועצה, הודו לכל המלגאים: ״זה המקום לומר לכם, הסטודנטים שלנו, מקבלי המלגות, תודה. תודה שבחרתם לתרום מזמנכם לחברה ולקהילה, בעמק יזרעאל ובארץ כולה."

מימין לשמאל: דליה אייל ממ ראש המועצה וסגניתו, דקלה יוחאי רוטמן מנהלת תחום הצעירים, אייל בצר ראש המועצה

הרצאתו של אברי גלעד בטקס הענקת המלגות

צילום: ענת חרמוני