המועצה פנתה לשר התחבורה ישראל כץ:


בעקבות כתבה שפורסמה בעיתון 'כלכליסט', ממנה עלה מידע שגוי ומטעה באשר להחלטה אודות הקמת שדה תעופה בינלאומי משלים ברמת-דוד, נשלח השבוע מכתב מהמועצה האזורית עמק יזרעאל לשר התחבורה חה"כ ישראל כץ.

 

במכתב לשר התחבורה צוין כי בעקבות הכתבה קיים בכיר במועצה שיחה עם כתב התשתיות של כלכליסט להבהרת אי הדיוקים המובאים בה, במהלכה הציג האחרון את מכתבו של ראש רת"א מר יואל פלדשו לשר מחודש אוגוסט, אשר מציג תמונה מעוותת של המציאות ולוקה בחוסר דיוקים מהותיים.

 

עוד במכתב הצרו נציגי המועצה על כך שנראה כי ראש רת"א מקדם מדיניות ברורה להקמת שדה התעופה ברמת-דוד, על אף כלל טיעוני העבודה עליהם הוא נסמך, המוכיחים כי למעשה נבטים הוא האתר הנכון להקמת שדה תעופה בינלאומי משלים. זאת, בנוסף לחוסר הסכמתו של מר לפלדשו לדון בנושא עם אנשי המועצה האזורית עמק יזרעאל והימנעותו מהתמודדות מקצועית עם כלל הטיעונים.

 

נזכיר כי בתגובתה של המועצה האזורית עמק יזרעאל לאחר פרסום הכתבה צוין, כי בניגוד לעולה ממנה, אין כל חדש בנושא וכי קידום שתי התכניות, קרי נבטים ורמת דוד, נמשך כרגיל ואין כל העדפה לאחת מהן. זאת אישר עם פרסום הכתבה מר דניאל רוד, ראש מנהלת הקמת שדה התעופה בנתיבי ישראל.

 

מהמועצה האזורית עמק יזרעאל נמסר: "מדובר ב'ספין' של בעלי אינטרסים, המעוניינים בקידום טובתם האישית ולא בקידום שדה תעופה ברמת דוד. צר לנו כי יש מי שעושים שימוש ציני ופופוליסטי בנושא מהותי שכזה ומוסרים מידע לא מדויק ולא מהימן, ממניעים לא ברורים, על מנת לחבל במאבק למען הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים ולמניעת האסון הצפוי מרעיון הקמתו בלב עמק יזרעאל.

 

המועצה האזורית עמק יזרעאל תמשיך להילחם נגד הקמת שדה תעופה ברמת דוד ותפעל למען הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים , המהווה פתרון אסטרטגי המיטיב עם כל אזורי הארץ, תוך שמירה על אינטרסים ארציים ומקסום יתרונות תחבורתיים, תשתיתיים, כלכליים, סביבתיים וביטחוניים ועליו יש הסכמה רחבה בקרב שרים בממשלה, מומחי תעופה אזרחיים וצבאיים ורשויות רבות מצפון, מרכז ודרום".