'עמק יין' – חוויה יזרעאלית

המועצה איגדה 12 יקבים, הפזורים במרחב התיירותי בעמק, למותג אחד, תחת השם 'עמק יין' – חוויה יזרעאלית


ענף היין בישראל חווה צמיחה משמעותית, בשנים האחרונות. מספרם של יקבי הבוטיק בישראל גדל מיום ליום, לצד מגוון הזנים וסוגי היינות, המיוצרים בארץ. התפתחותם המואצת הביאה עמה גל של מטיילים, חובבי יין ואחרים, המבקשים להיחשף לתהליכי הייצור ולטעמים של היינות המקומיים, המיוצרים בחלקיה השונים של הארץ.

המועצה "הרימה את הכפפה" ואיגדה את 12 היקבים, הפזורים במרחב התיירותי של העמק, למותג אחד, תחת השם 'עמק יין'– חוויה יזרעאלית.

במסגרת הפעילות המשותפת, תקיים המועצה, בשיתוף עם היקבים - אירועי יין ייחודיים, סיורי טעימות מודרכים ושלל פעילויות, שיאפשרו למבקרים היכרות עם תעשיית היין המשגשגת בעמק יזרעאל. 

בין היקבים השותפים למהלך: יקב שדות שדה יעקב, יקב טוליפ כפר תקווה, יקב ציפורי, כרם יונה ציפורי, משק אופיר אלון הגליל, יקב יזרעאל חנתון, טאץ' ביי פיוז'ן תמרת, יקב סימון טבעון, יקב סריג מושב מרחביה, יקב קיטרון הושעיה, יקב המצודה ציפורי והיוגב 8 מושב היוגב.

מ"מ מנהלת מחלקת התיירות במועצה מאיה אדר קדוש: "עמק יין – חוויה יזרעאלית, נוצר משיתוף פעולה מלא בין 12 יקבי העמק והמועצה. מטרת המותג לקדם חשיפה ליקבי העמק, להרחיב את הפעילות התיירותית, המתפתחת וצומחת באזורנו ואת אינספור האפשרויות הטמונות בעמק, המאפשרות בילוי של מספר ימים.

ראש המועצה אייל בצר: "עמק יזרעאל ידוע בנופיו המרהיבים ובמרחבים המאפיינים אותו וכעת, גם בשל היקבים והיין האיכותי, הקיימים בו. יש לנו 'עמק יין' עם שניים עשר יקבים נפלאים, שלכל אחד מהם גוון וטעם משלו, וביחד יוצרים חוויה בעלת זהות עמק יזרעאלית - טביעת אצבע ייחודית לאזורנו. המועצה גאה ביקבים השורשיים וביין האיכותי שהם מייצרים, ואך טבעי שיתאגדו למותג משותף, תחת מטרייתה של המועצה".

עמק יין חוויה יזרעאלית

שניים עשר בעלי היקבים בעמק יזרעאל

 צילום: אבי חיימוביץ'