שנת הלימודים תשפ"ב נפתחה בחגיגיות ב-100 מוסדות החינוך במועצה

ראש המועצה, אייל בצר: "זהו יום חג עבורנו. אני מאחל לכולנו שנה נוספת של חינוך ערכי, מוביל ומצטיין, ברוח העמק." מנהל אגף החינוך במועצה, יפתח גיא: "נעמוד בהצלחה בכל האתגרים שהשנה תעמיד בפנינו"


כ-13,059 פעוטות, ילדים ובני נוער שבו ביום רביעי החולף אל ספסל הלימודים ב-100 מוסדות החינוך ברחבי עמק יזרעאל, עם פתיחתה של שנת הלימודים תשפ"ב.

3,350 ילדי הגיל הרך והגנים פתחו את השנה בהתרגשות ב-82 הגנים ברחבי המועצה, 4,859 תלמידים בבתי הספר היסודיים, ביניהם 662 תלמידים נרגשים, שעלו היום לכיתה א' ו- 4,614 תלמידי החינוך העל יסודי.

במהלך חופשת הקיץ, שקדה המועצה בהכנת מערכת החינוך לשנת הלימודים, והשקיעה בכך מיליוני שקלים. בכלל זה בוצעו עבודות הנדסה, בינוי ותחזוקה, ציוד מוסדות הלימוד במחשוב ובטכנולוגיה מתקדמת, תוספת שעות חינוך, ותכניות לימוד חדשות לבתי הספר, הכשרות, ימי עיון והכנה למנהלים ולצוותי החינוך, הדרכות לנהגי המועצה ולקבלנים חיצוניים וימי היערכות למלווים.

ראש המועצה, אייל בצר פתח את שנת הלימודים בסיור בין בתי הספר ברחבי המועצה: "פתיחתה של שנת הלימודים הינה יום חג בעמק יזרעאל. גם בשנה מאתגרת זו, אגפי המועצה ומחלקותיה ובכללם אגף החינוך, מוכנים לספק את החינוך הטוב ביותר לילדי העמק. גם השנה, ניכר גידול משמעותי במספר התלמידים בעמק ואנו גאים לנהל מערכת חינוך כה גדולה, שבה 100 בתי ספר וגני ילדים. אנו מתחייבים להמשיך להיות קשובים לכל תלמיד ותלמידה, בדגש על חינוך אישי, על מנת לאפשר לכל התלמידים והתלמידות לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. החינוך העמק יזרעאלי יביא את תלמידי העמק, גם השנה, להצטיינות לימודית וערכית, ברוח העמק. שנה טובה ומוצלחת!"

מנהל אגף החינוך יפתח גיא, ברך אף הוא: "שנת הלימודים תשפ"ב נפתחה כסדרה וללא תקלות, בכל מוסדות החינוך בעמק. חודשי הקיץ העמוסים בהכנה אינטנסיבית של כל המערכת לשנה החדשה, לצד אתגרי השעה, מתנקזים לבוקר אחד מרגש וחגיגי, בו יוצאת לדרך מערכת חינוך גדולה ומגוונת במיוחד, בשמחה גדולה ובסדר מופתי. העבודה הקשה, לה שותפים הצוותים החינוכיים בבתי הספר, במערכות הגיל הרך ובחינוך הבלתי פורמלי ואיתם מחלקות המועצה, ניכרת בשטח; מוסדות החינוך והצוותים בבתי הספר ערוכים ומוכנים לפתיחת השנה. אני מאחל לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים, לצוותי החינוך, להנהלות ולעובדי בתי הספר וגני הילדים, שנה של עשייה מעשירה ומרתקת. יעדי אגף החינוך הינם להמשיך ולקדם את החינוך העמק יזרעאלי כך, שיביא לידי ביטוי את החיבור לארץ ולאדמה, תוך חיבור בין החינוך הפורמלי לחינוך החברתי, כבסיס ההתפתחות והצמיחה של  כל ילד וילדה. ממנו ובאמצעותו תתפתח היכולת של כל אחד ואחת מהם, לחלום את חלומם האישי ולרכוש את הידע והביטחון, באמצעותם יוכלו להגשים חלומות ולפרוץ גבולות חדשים. בהצלחה לכולנו!"

פתיחת שנת הלימודים בגניגר

יום פתיחת שנת הלימודים תשפב
צילום: ענת חרמוני