אלופים בכחול!

גבעת אלה אלופת ליגת הקיץ לנוער של עמק יזרעאל, ע"ש עמי גורדון ז"ל


זו השנה התשיעית בה מתקיימת הליגה, שיצאה לדרך עם 14 קבוצות, בעקבות הגביע. אחרי חודשיים מרתקים של משחקים, הגיעו הקבוצות הנפלאות של שמשית וגבעת אלה, לגמר ליגת הקיץ לנוער ע"ש עמי גורדון ז"ל .

לגבעת אלה, היתה זו עלייה לגמר בפעם בראשונה - הישג מרשים ומכובד, ולחבורה הצעירה משמשית, היתה זו השתתפות רביעית של קבוצת היישוב במשחק גמר, מתוך תשעת משחקי הגמר של הליגה. עובדה זו בהחלט מעידה על כוחה של שמשית כיישוב ספורטיבי ופעיל. 

במסגרת האירוע, ציינו 30 שנה למותו של עמי גורדון ז"ל. עמי גורדון, בן קיבוץ דברת ומחלוצי הכדורסל בעמק יזרעאל. אהבתו למשחק ולכדור הכתום ניכרה בכל פועלו למען ענף הכדורסל בעמק. הוא היה שחקן מחונן ודמות למופת.

משחק הגמר הוקדש השנה למתן מרין ז"ל, שחקן הליגה מקבוצת כפר יהושע-אלוני אבא, שנהרג בתאונת דרכים מצערת, לפני כחודש וחצי.

לאחר משחק מרתק וצמוד, בו התוצאה עברה מצד לצד, הייתה זו החבורה בכחול, מגבעת אלה, שהוכרזה כאלופה החדשה בליגת הקיץ לנוער 2021 ע"ש עמי גורדון ז"ל .

באווירה מרגשת ואולם מלא באוהדים, גברה גבעת אלה 89-83 על שמשית וזכתה לראשונה בגביע!

בסיום המשחק התקיים טקס קצר ובו הוענקו הגביעים על ידי דבורה גורדון ובני משפחתו של עמי ז"ל. רותם סגל זכה בפרס השחקן המצטיין ואורי שוורץ זכה בפרס השחקן למופת.

ראש המועצה אייל בצר, אמר: "רוח העמק ניצחה היום. ראינו משחק ספורטיבי ומרתק שהתעלה לרמה גבוהה, במפעל הזה שמצליח לרגש את כולנו, בכל שנה מחדש. ברכות לזוכים מגבעת אלה!"

עודד יחיאלי, מארגן הליגה ומנהלו הטכני של ענף הכדורסל במועצה, סיכם: "הקסם בליגה ע"ש עמי גורדון ז"ל, הוא לראות ילדים שכבר לא פעילים בענף, משחקים בליגה, ואת כל ההירתמות והאווירה הטובה שיש במגרשים ,ביישובים. אנחנו נפרדים היום ממספר שחקנים, מסיימי י"ב שזהו משחקם האחרון, במסגרת מועדון הכדורסל של העמק ואני מאחל להם המון הצלחה בדרכם החדשה. תודה ענקית לכל מי שהיה שותף השנה בליגה, נתראה בשנה הבאה!"

ראש המועצה עם הקבוצה הזוכה מגבעת אלה

ראש המועצה ואלמנתו של עמי גורדון זל מעניקים את פרס השחקן המצטיין לרותם סגל

צילום: עמרי ברמן