המועצה משתתפת במחאה נגד רפורמת החקלאות בחוק ההסדרים

ראש המועצה, אייל בצר "המאבק אינו רק של החקלאים, אלא למען כל תושבי המדינה, הזקוקים לביטחון ואספקת מזון טרי ובריא"


ביום ראשון החולף, המועצה לקחה חלק בשביתת האזהרה, שהכריזו ראשי המועצות האזוריות, בעקבות הצגת רפורמת הייבוא של משרד האוצר ומשרד החקלאות.

ראשי המועצות האזוריות הכריזו פה אחד על השביתה, במחאה על הודעת משרד האוצר ומשרד החקלאות לצאת באופן חד צדדי ולהעביר באבחת יד בחוק ההסדרים שינויים בחקלאות, בהם פתיחת המשק לייבוא מזון טרי ואיום על ענף ההטלה. סעיף זה מאיים על החקלאות ומסכן את העצמאות התזונתית של כל תושבי המדינה.

עוד השתתפו ראשי ההנהגה החקלאית: שי חג'ג' - יו"ר מרכז השלטון האזורי, דובי אמיתי - יו"ר התאחדות האיכרים ונשיאות המגזר העסקי עמית יפרח - יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, אבו וילן - מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, יחד עם כל ראשי המועצות האזוריות בארץ, מהגולן ועד חבל אילות.

ביום שני החולף, מיד לאחר שביתת האזהרה, הגיעו ראשי המועצות האזוריות ומנהיגי החקלאים לכנסת ישראל, כדי לעצור את הכנסת סעיף החקלאות לחוק ההסדרים. כל השרים והחכ"ים, שאתם נפגשו, הביעו את תמיכתם בחיזוק החקלאים והחקלאות וכן, בקידום הנושא על ידי דיאלוג עם החקלאים ובאמצעות חקיקה.

חברי סיעת 'כחול לבן' שאירחו בכנסת את ראשי המועצות האזוריות וההנהגה החקלאית, הכריזו: "כחול לבן תעשה הכל כדי שפרק החקלאות לא ייכנס לחוק ההסדרים - אנחנו לא ניתן לזה לעבור בלי עבודה רצינית ודיון משותף עם נציגי החקלאים."

בהמשך, התארחו גם בישיבות סיעה אחרות, בהן התקבלו בחום ואף בהצהרות הזדהות.

ראש המועצה אייל בצר הדגיש בפני השרים והח"כים שני מסרים, שחשובים לנו בעת הזו - שמירה על החקלאות והחקלאים ומניעת האיוולת של רעיון בניית שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל:
"אנו, ראשי המועצות האזוריות, הגענו לכנסת כדי למנוע מאזרחי ישראל כאוס כלכלי. פרק החקלאות בחוק ההסדרים נוסח באופן חד צדדי ולא מקצועי. לא שיתפו את החקלאים והמומחים בתחום. התוצאה עלולה לגרום להרס החקלאות באופן מיידי, ולהוריד לטמיון את הידע הרב וההישגים של יותר ממאה שנות התיישבות וחקלאות בישראל".
זאת ועוד מפי ראש המועצה: "הצגנו בפני נבחרי הציבור את הצורך בדיאלוג ובהסכמות בתכנון הרפורמות הנדרשות בתחום ובטיפול בפערי התיווך. יוקר המחיה נובע מפערי התיווך ואינו תלוי בחקלאיםהנבחרים הבטיחו לקיים דיון מעמיק בסוגיות אלו מחוץ לחוק ההסדרים. המאבק אינו רק של החקלאים, אלא מיועד למען כל תושבי המדינה, הזקוקים לביטחון ואספקה של מזון טרי ובריא. כך גם בנושא הקמת שדה התעופה בעמק יזרעאל, החלטות מתקבלות באופן חד צדדי ותוצאות מהלך זה יגרמו גם הם להרס החקלאות והביטחון התזונתי של מדינת ישראל."

רש המועצה אייל בצר עם סגנו אבי סמוביץ ושרת התחבורה מירב מיכאלי

ראשי הרשויות בכנסת ישראל

ראש המועצה, ממלאת מקומו וסגניתו דליה אייל