אמנות לילדים בעמק יזרעאל

במסגרת פסטיבל 'חלב ודבש' נפתחה כמידי שנה תערוכת "אמני העמק", בה ביקרו ילדי הגנים הבוגרים במועצה


במסגרת פסטיבל 'חלב ודבש' ה-20 הוצגה 'תערוכת אמני העמק' במוזיאון העמק ביפעת, זו השנה התשיעית.

התערוכה מספקת מפגש אמנות חזותי, מגוון, עכשווי ובן דורי, המייצג את פועלם של אמני העמק ממחוזותיו ומגזריו השונים. התערוכה היא חגיגה של יצירה – פריחה ושגשוג של כשרון, דמיון ועשייה ומאפשרת נקודת מבט מקומית. לפיכך, ישנה חשיבות גדולה לחלוק את התערוכה עם ילדי הגנים הבוגרים מרחבי המועצה, במסגרת סל תרבות.

את ביקוריהם של ילדי הגנים בתערוכה מלווה נטע דר, מדריכה ותיקה ומנוסה בגני הילדים בעמק. נטע מציגה לילדים את עבודות האמנות באופן המותאם לגילם ומאפשרת מרווח חשיבה, תהייה ודיון, בנוגע לכל אחת ואחת מהיצירות. היא ממחישה עבורם מהו מוזיאון, מהי תערוכה ומהי אמנות.

בביקור ילדי גן 'זית' מעדי בתערוכה, סיפרה להם נטע שמוזיאון הוא הבית של המחשבה והדמיון: "הילדים מסתכלים בתמימות אינסופית על עולמם הפנימי של אמני העמק ובכך, מתחברים ולומדים על רחשי הלב של מקום הולדתם, על אמנות ועל עולמות הדמיון, כפי שהם משתקפים במציאות החיים", אמרה.

אחד הילדים אמר במהלך הביקור: "אפשר להרגיש את הציורים באמצעות הדמיון. פשוט מסתכלים בעולם האמיתי ומציירים. הציורים הם על העולם ועל הלב".

ראש המועצה אייל בצר, סיפר לילדי גן 'זית' מעדי: "חשוב שתיחשפו לאמנות ולאמנים הנפלאים שיש לנו בעמק יזרעאל. זהו ביתכם. אני מציע לכל אחד ואחת מכם, לנסות לצייר, לחשוב ולבטא בדרכים שונות את הרגשות והמחשבות שלכם. האמנות הינה חלק חשוב ומרכזי מהעמק ולכן חשוב לנו שתבקרו במוזיאון. נופי העמק ניבטים מן היצירות ומכיוון שזהו נוף ילדותכם, חשוב שתכירו אותו ואת האמנות המקומית, המייצגת את רחשי הלב של העמק".

התערוכה מתקיימת מדי שנה ומהווה אחד מאירועי הדגל של פסטיבל 'חלב ודבש', אותו מפיקה ומובילה מחלקת התרבות במועצה. תערוכת אמני העמק בהפקת דוד הירש, אוצרת - נורית טל טנא.

ראש המועצה וילדי גן זית בתערוכת אמני העמק

נטע דר, אייל בצר וילדי גן זית בתערוכת אמני העמק

צילום: ענת חרמוני