בשמחה ובהתרגשות רבה נפתח פסטיבל חלב ודבש 2021!

חגיגות ה-20 לפסטיבל 'חלב ודבש' החלו בסוף השבוע החולף: תיקון ליל שבועות עם הסופר מאיר שלו, נפתחו תערוכת "אמני העמק" במוזיאון העמק ומתחם "בית הקובייה" בחורשת כפר ברוך. עוד בפסטיבל: ראש המועצה נאם נגד הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל


 אירועי פסטיבל "חלב ודבש" ה-20 נפתחו בחגיגיות;

במוזיאון העמק נפתחה תערוכת 'אמני העמק', זו השנה התשיעית. בתערוכה מפגש אמנות חזותי, מגוון, עכשווי ובן דורי, המייצג את פועלם של אמני העמק ממחוזותיו ומגזריו השונים. התערוכה היא חגיגה של יצירה – פריחה ושגשוג של כשרון ודמיון, עשייה ונקודת מבט. יש חשיבות מרובה למה שהיא מייצגת ועל כן, ילדי הגנים מכל רחבי העמק יגיעו לבקר בה, במסגרת סל תרבות.

ראש המועצה אייל בצר אמר בפתיחת האירוע: "אחרי תקופה ארוכה, פעילות התרבות מתחדשת בעמק וניכר הצמא של כולנו לאמנות. נושא האמנות מוטמע בעמק  - מחר כבר יבקרו בתערוכה ילדי הגנים מרחבי העמק. מגמות האמנות, התיאטרון והמוסיקה בבתי הספר ובבית האמנויות שוקקים. נופי העמק שותפים לביטוי האמנותי. שדות העמק משתנים עם העונות המתחלפות. כעת ניתן לעבור בשדות חיטה בשלה, בשדה שכבר נקצר ונכבש וזרוע חבילות חציר, ובשדות ירוקים של כותנה וחמניות. אבל על הנופים הנהדרים האלה מרחפת סכנה. בשנה הקרובה, הממשלה החדשה שתקום תידרש לדון בנושא מיקום שדה התעופה. כולנו נמשיך לפעול כדי שיוחלט להקימו בדרום. נשמור על העמק היפה שלנו ועל הפעילות התרבותית בו!"
ראש המועצה הודה לדוד הירש - מפיק התערוכה, לנורית טל טנא - אוצרת התערוכה ולמחלקת התרבות במועצה, המובילה את פסטיבל חלב ודבש - חגיגה של שבוע ברחבי העמק.

בספרייה האזורית בנהלל נערך תיקון ליל שבועות עם הסופר מאיר שלו. התיקון עסק במגילת רות - אחד מסיפורי האהבה היפים בתנ"ך, המתמודד עם שאלות קשות של בחירה אישית, קבלת האחר, נאמנות וגמילות חסדים, המהולות בפוליטיקה.

בכפר ברוך נפתח מתחם בית הקובייה ב'חורשת החוויות' - מתחם עצום מעץ, של האמן יעקב ששון המזמין את הקהל לבנות, לגעת, להריח ובעיקר להתרגש ממגע ישיר עם חומר גלם פשוט, בסיסי, הנושא עימו סיפורי דורות וסיפורי עמים. יעקב ששון עוסק בעבודות עץ וכל עבודותיו ויצירותיו נבנות מחומרים בשימוש חוזר. יעקב אוסף דלתות, משקופים, חלונות וכדומה, מסיר מהם את שכבות הצבע, שנצבעו במהלך השנים שלפני קום המדינה וכך, בעצם יוצר חיבור בין היצירה החדשה שלו לבין ההיסטוריה של המקום בו אנו חיים.

ביישובי המועצה: עדי, גזית, כפר החורש, חנתון ושדה יעקב, חולפת תהלוכה תיאטרלית היתולית של תיאטרון הידית: 'ממטרה על כרכרה' ובאחוזת ברק – 'חוגגים כמו גדולים' - הצגת ילדים של תיאטרון אורנה פורת לילדים.

עוד שפע פעילויות באתרי התיירות והמורשת בעמק יזרעאל: אטרקציות, יקבים, אתרי התיירות החקלאית, מוזיאונים, גלריות, ירידים וסיורים ברחבי העמק.

לפרטים נוספים על כל האירועים והפעילויות בפסטיבל 'חלב ודבש' באתר המועצה - לחצו כאן
בקופת אולם המופעים 04-6040575 או במוקד הפסטיבל: 04-6520734

תערוכת אמני העמק

ראש המועצה ואוצרת התערוכה

תערוכת אמני העמק

תהלוכת שבועות תיאטרלית בעדי

תהלוכת שבועות תיאטרלית בעדי

תהלוכת שבועות תיאטרלית בעדי

צילום: שאול רחמים (חומי)