בבית הספר 'העמק המערבי' ביפעת מביעים משאל"ה

בית הספר הצטרף למיזם משאל"ה, מיזם חינוכי ערכי אשר הוקם במסגרת הגברת המודעות לשוויון מגדרי ולמיגור האלימות המינית


משאל"ה - מודעות שוויונית האחד.ת למען השני.ה - מיזם שנועד ליצור שינוי בקרב בני נוער ואנשי קהילה ולהתוות דרך חיים, המתבססת על מערכות יחסים וחיי זוגיות בריאים, מכבדים ומטיבים.

בין מטרות המיזם: העלאת המודעות לשוויון מגדרי, הגברת תחושת המוגנות בקהילה, חיזוק הביטחון העצמי ותחושת השייכות ויצירת חברה המאפשרת חיבור בין מגדרים.

בבית הספר 'העמק המערבי' השתתפו במיזם תלמידי שכבות י' -י"א. המיזם התנהל במשך שבועיים ובמסגרתו, התקיימו פעילויות חינוכיות מגוונות בנושאי מודעות שוויונית, העצמה, "נורות" אדומות וירוקות בקשר, קבוצת השווים, זוגיות ללא אלימות ומוגנות ברשת. זאת, כחלק מרצף חינוכי בנושא, שבהמשכו תהיה גם פעילות יועצות, שיעורי חינוך ופעילות עם 'חושן' (ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה).

בנוסף, התקיים אירוע שיא מחוזי - ריצה חברתית להעלאת המודעות בנושא שוויון מגדרי ולמיגור האלימות המינית. הריצה נערכה במתכונת של מרוץ עממי והשתתפו בה  כ- 140 תלמידי שכבות י'-י"א ולצדם 10 אנשי צוות, במסלול של 3 ק"מ, שהחל במשטרת נהלל ההיסטורית והסתיים בתל שמרון.

מיזם משאל"ה הנו מיזם חברתי שאורגן על ידי התאחדות הספורט לבתי הספר והמינהל לחינוך התיישבותי בכל הארץ ומטרתו לעודד מודעות לשוויוניות, זוגיות ללא אלימות והעצמה.

בתום הריצה חתמו הרצים, הצוות החינוכי וראש המועצה על אמנה, המתחייבת להמשיך ולקדם את השוויון המגדרי ולפעול למיגור האלימות המינית.

אילנית ערן מנהלת בית הספר: "במסגרת המיזם, העמקנו את המודעות לשוויון ולכבוד ודירבנו אתכם - התלמידים, לאקטביזם. הלוואי שיום יבוא ופרויקטים מעין אלה יהיו מיותרים ולא נדרשים, כי הברור מאליו יהיה ברור מאליו, כולם יכבדו את הזולת, יתייחסו בשוויון לכולם ויגלו אמפתיה וחמלה. אתם מקור לגאווה אמיתית! תודה ענקית לראש המועצה על נוכחותו בטקס ולכל עובדי המועצה שסייעו."

אייל בצר ראש המועצה, אמר: "המרוץ החל במשטרת נהלל ההיסטורית, שם ישבו השומרים של עמק יזרעאל, ועד לתל שמרון, בו ממוקם בית הקברות של נהלל, יש כאן מעין סגירת מעגל.
יחד, נמשיך לפעול להעלאת המודעות, לקידום נושא השוויוניות ונמגר את האלימות בתוך המשפחה. אנו גאים בכם על ההשתתפות במיזם חשוב זה ועל כך תבורכו!"

ראש המועצה ומנהלת בית הספר

צילום: ענת חרמוני