מחזקים את התיירות בעמק יזרעאל

שרת התיירות- אורית פרקש הכהן, סיירה בבית לחם הגלילית כאורחת של ראש המועצה


השבוע, התקיים ביקור של שרת התיירות אורית פרקש הכהן בעמק יזרעאל. השרה הגיעה כאורחת של ראש המועצה אייל בצר ויחד, סיירו במושב בית לחם הגלילית עם תיירני המקום, נציגי המועצה וצוות ממשרד התיירות.

במהלך הביקור, הדגיש ראש המועצה בפני השרה את ההתנגדות להקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל ואת החשיבות בשמירה על העמק כמרחב תיירותי, כפרי וחקלאי שמייצר חלק ניכר מעתודות המזון של המדינה.

השרה קיבלה את עמדת המועצה והכירה בחשיבות הגדולה שיש לשמירה על העמק. בנוסף, השרה עדכנה על שינוי המדיניות שהתוותה במשרד התיירות, בצל הקורונה, כך שהמשרד יחדש תמיכה כלכלית באטרקציות תיירותיות. מדובר באטרקציות שמהוות חלק מהאקו-סיסטם השלם של ענף התיירות, בגובה 90 מיליון ש״ח שיוקצו לטובת פרויקטים תיירותיים, בצפון. השיחה נגעה גם בתכנית התשתיות הרב שנתית למשק התיירות, על מנת למצות את הפוטנציאל התיירותי של עמק יזרעאל, בכלל ושל בית לחם הגלילית, בפרט.

הסיור נערך על גבי ריינג'רים ובמהלכו ביקרו בחוות התבלינים, חוות קירשנר, כפר הארנבונים, חץ וקשת נווה הגר, יער המאכל, בוסתן איתן, ספא קסם המגע ושביל פרות החלב.

ראש המועצה אייל בצר, סיכם: "שמחנו לארח את השרה וצוותה, לשמוע מהם על תכניותיהם למשק התיירות ועל תמיכתם בעמדת המועצה באשר להתנגדותנו להקמת שדה תעופה בעמק. תודה להנהלת בית לחם הגלילית ולתיירנים, על אירוח מכל הלב."

שרת התיירות עם ראש המועצה, סגניתו, ומנהלת מחלקת התיירות במועצה

סיור על גבי ריינג'ר, ברחבי בית לחם הגלילית

בחץ וקשת - נוה הגר

צילום: ענת חרמוני