בעמק יזרעאל מתרגלים את השוע"ל

תרגיל משותף עם פיקוד העורף להטמעת מערכת שליטה ובקרה בעורף הלאומי


ביום חמישי החולף, נערך במועצה תרגיל, בשיתוף פיקוד העורף, להסמכת המועצה לשימוש במערכת השוע"ל (שליטה ובקרה בעורף הלאומי).  

התרגיל התקיים במעמד ראש המועצה אייל בצר, סגניו ומנכ"ל המועצה.

מערכת השוע"ל פותחה על ידי פיקוד העורף וחברת TCG. המערכת מספקת שליטה ובקרה בעורף הלאומי, בעת חירום ובשגרה. המועצה תשתמש במערכת ככלי עזר לניהול החירום ברחבי המועצה.

בשנה האחרונה, לצד העיסוק היומיומי בקורונה,  עסקה המועצה בתהליך קליטה, למידה והטמעה של המערכת. התהליך לווה על ידי מר עובד עידו, מנהל צוות ההטמעה מחברת TCG.

תהליך הקליטה הובל על ידי סגן ראש המועצה אבי סמוביץ',  אשר מרכז את נושא החירום במועצה. תפקידה של המערכת לאפשר לכלל גורמי החירום שליטה ובקרה בחירום בין המועצה וכלל גופי החירום וההצלה במדינה ובשלב הבא, יתאפשר חיבור למערכת של צוותי הצח"י (צוות חירום יישובי) ביישובים.

"התרומה הגדולה של המערכת היא בהיבט הרציפות התפקודית. המערכת מאפשרת שיח אחוד בין כלל הגורמים המטפלים באירוע ומאפשרת לראות תמונת לחימה אחת לכלל הגורמים, תוך דיווח ועדכון בזמן אמת", סיפר אבי סמוביץ', "היא מזרימה מידע אמין, זמין ומדויק על סדרי הגודל של כוחות החירום וההצלה ומצב הכשירות שלהם ומשלבת בין מכלולי המועצה, יישוביה וארגוני החירום."

ראש המועצה אייל בצר, הוסיף: "המערכת פועלת מזה כ- 4 שנים ונמצאת כל הזמן בתהליכי פיתוח ושיפור. היא מאפשרת חיבור למערכת מהשטח, באמצעות טאבלט ומכשירים ניידים, שיתוף תמונות וסרטונים בזמן אמת, שליחת הודעות ועוד, ובכך משדרגת משמעותית את יכולות המועצה בתפישת ניהול הלחימה העתידית."

תרגיל לשעת חירום - מערכת השוע