"פעם שלישית - גלידה"!

כ- 3,400 ילדים וכ-2,500 תלמידי כיתות א'-ד', שבו למעונות היום ולגנים ברחבי המועצה


ביום חמישי 11.2.21 שבו למעונות היום והגנים כ- 3,400 ילדים וכ-2,500 תלמידי כיתות א'-ד' מיישובי המועצה, לאחר תקופה מורכבת וממושכת בה לא נכחו בבתי הספר ובמסגרות החינוכיות. מדובר בכ-95% נוכחות בקרב ילדי מעונות היום והגנים וכ- 90% נוכחות בקרב ילדי בתי הספר היסודיים.

בשלב זה, תלמידי כיתות ה'- י"ב ממשיכים בלמידה מרחוק ובמקביל, משתלבים בפעילות מרכזי החינוך המשלים ביישובים (מיח"ם). מערכים אלה נשענים על תשתית החינוך הבלתי פורמלי, על המרחבים הציבוריים הקיימים ביישובים, על המשאבים האנושיים בקהילות ועל כוחות עזר נוספים. כל זאת, על מנת לספק מענה משלים ותומך ללמידה המקוונת בבתי הספר.

מנהלות הגיל הרך ובתי הספר, המורים, הגננות וכל הצוותים החינוכיים המתינו בהתרגשות רבה לקבלת הילדים. כולם נערכו בסבלנות וברגישות להסתגלות המחודשת ללימודים שנפתחו באווירה חגיגית, זו הפעם השלישית, לאחר סגר נוסף.

אגף החינוך הפתיע את הצוותים החינוכיים עם גלידה, לרגל המאורע המרגש.
"פעם שלישית - גלידה!" אמר יפתח גיא מנהל אגף החינוך במועצה, "אנו שבים בפעם השלישית, לשגרת 'לימודים בצל קורונה', שמחייבת את כולנו לנהלי היגיינה, גמישות מחשבתית ויצירתיות. הקורונה מראה לנו בכל פעם מחדש שהדברים אינם כפי שהם נראים, אך יחד אנו צולחים את כל האתגרים. אני גאה במנהלי מערכות החינוך בעמק ובצוותים, שמצליחים שוב ושוב להתאים את עצמם להתרחשויות, על מנת לספק לילדינו את המענים החינוכיים והרגשיים הטובים ביותר. מרכזי החינוך המשלים ביישובים ימשיכו לספק מענה משלים ותומך לתלמידי שכבות ה'-י"ב, שבינתיים, נאלצים להמשיך במתכונת של למידה מקוונת."

אייל בצר ראש המועצה, אמר: "המועצה ואגף החינוך מלאי הערכה והוקרה רבה לצוותים החינוכיים, בכל מערכות החינוך בעמק, על פעילותם המקצועית והמסורה. אנו מודים גם להנהלות היישובים, לקהילות ולהורים על שיתוף הפעולה המלא. אין לי ספק שנעבור גם הפעם את חבלי הלידה המחודשים, בהצלחה רבה. מהלך חשוב זה יסייע לחזרת ההורים לעבודה - דבר שיאפשר חזרה לשגרה באופן הדרגתי, בכל תחומי החיים."

בית הספר נתיב - הושעיה

אל רואאה - מנשיהת זבדה

בית הספר רעים - שמשית