'מיני נהלל'

העיגול המפורסם של מושב נהלל קיבל טוויסט חדש עם הקמת מיזם 'מיני נהלל', פרויקט קהילתי-חברתי לתקופת הסגר במושב


בכוחות משותפים, הוקמה בין לילה 'מיני נהלל'! היוזמה עלתה במוחה היצירתי של ניר תמיר רכזת הקהילה במושב, שסיפרה מנין הגיע הרעיון: "לילה אחד, תוך כדי מחשבות לפני השינה, זה עלה בראשי. ניסיתי לחשוב על פעילות שתרתום את הקהילה כולה ותתאים באופייה לימי הסגר. כך נפל הפור על הקמת דגם משותף של 'מיני נהלל'."

הושקעה מחשבה רבה - כיצד אפשר ליצור פעילות לסגר שתפעיל גם ילדים וגם מבוגרים ובנוסף, תהיה מיוחדת ומקורית. הייתה היענות גדולה בקרב התושבים ובמשך כמה ימים כל משפחה בנתה דגם של ביתה (נאמן למקור או מהחלומות). בשבת החולפת, הגיעה כל משפחה, בתורה, להניח את הדגם שלה על גבי שרטוט באולם הספורט. בערב התווספו כבישים, חיות, מבני ציבור והכל לפרטי פרטים ומחומרים ממוחזרים, עד שהדגם כולו קרם עור וגידים, בסיוען של אלה ודרור לוין.

למחרת, התעוררו תושבי נהלל לתערוכה מקסימה שתלווה אותם בימי הסגר הגשומים!

תם עייק אבירן יו"ר הוועד המקומי בנהלל, סיפרה: "ימים של יצירה בקרב מבוגרים וצעירים הביאו לבניית מודל מקסים ומיוחד, שהתמלא לאיטו. יופי של פעילות קהילתית לתקופת הסגר. בשנת ה-100 לנהלל, המושב העגול והיפהפה שלנו, זכינו לבנות יצירה נהללית לתפארת!"

אייל בצר ראש המועצה, סיכם: "כנהללי, התרגשתי להתעורר לבוקר שבו נהלל 'הוקמה מחדש' והפעם, כ'מיני נהלל' באולם הספורט. מדובר בפעילות מושקעת ונפלאה, בה השתתפה כל משפחת נהלל, בשנת ה-100 להיווסדו - פעילות שמערבת קהילה שלמה בעשייה מקומית מבורכת, בימי הסגר."

דגם - 'מיני נהלל'

מגדל המים 'מיני נהלל'

מכון תערובת 'מיני נהלל'

צילום: טלי שטרק