סיירת מובחרת!

'סיירת מוזיקלית' בהושעיה, לעידוד ותיקי היישוב


בהושעיה מתקיימת, מזה כמה חודשים, 'סיירת מוזיקלית' - יוזמה של דורית מנס שטרן רכזת הוותיקים ביישוב, שהחלה לפעול כבר בתקופת הסגר השני, מתוך רצון לשמח את ותיקי היישוב הצפונים בבתיהם.
"הרעיון עלה תוך כדי שיחה עם נועה קקון, רכזת החינוך ביישוב" מספרת דורית, "יחד אנחנו יוצרות שיתופי פעולה מדהימים בין הנוער לבין וותיקי היישוב, כשאני מביאה את ההיבט של הוותיקים והיא משלימה עם ההיבט של הנוער. הנוער ביישוב מאוד רצה לשלב עשייה כלשהי למען ותיקי היישוב, והוותיקים מצידם, גם מעוניינים במפגש עם בני ובנות הנוער. עלה במוחי הרעיון שמוסיקה היא דרך נפלאה לחבר ביניהם. יש לנו חבר'ה שמנגנים, מוזיקה היא שפה אוניברסלית ויחד, זה שילוב מנצח! וכך הוקמה ה'סיירת המוזיקלית' שלנו."

נועה קקון ורן כאלף רכזי הנוער ביישוב, מיד נרתמו לביצוע המיזם המרגש.

הסיירת מגיעה בכל יום שישי לנגן ולשיר בחצרות בתיהם של הוותיקים, בעיקר שירי קבלת שבת, בתקווה להקל מעט על הגעגוע. הסיירת מורכבת מבני ובנות נוער מהיישוב, בוגרי 'בית ספר מנגן' בבית הספר 'נתיב', חלקם לומדים במגמה המוסיקלית בבית האמנויות.

הסיירת עוברת בין שלושה לארבעה בתים, בכל פעם, כשהרפרטואר משתנה משבוע לשבוע ואם יש בקשות מיוחדות, הם יותר משמחים לבצען. כשמי מהוותיקים חוגג.ת יום הולדת, הם אף מנגנים לכבודו.ה מחרוזת שירי יום הולדת.

בני ובנות הנוער ביישוב מרגישים גאווה וזכות גדולה לשמח את ותיקי היישוב, במיוחד בתקופה זו!

חברי הסיירת, נגנים מכיתות ט' ועד כיתה י"ב: תמר ברכה - חליל צד, אסף מור - גיטרה, יאיר ארליך - אורגן, רז נוימן - קלרינט, מירב ברטוב - חליל צד.

חגי פישר מנהל החינוך החברתי בהושעיה, אמר: "מוסיקה היא אמצעי נפלא לחיבור בין אנשים! אני גאה ברכזי הנוער ובנוער הנפלא שלנו, שלוקחים את הכישרון לטובת עזרה לאחר. תודה לדורית שטרן על היוזמה ועל החיבור הנפלא שמחבר הרבה לבבות!"

לאה זית מנהלת בית האמנויות אמרה על חברי הסיירת, חלקם תלמידיה: "בתקופה של מציאות מורכבת, לנוער שלנו יש את היוזמה והיצירתיות להדגים, הלכה למעשה, כיצד המוסיקה יכולה להפיג בדידות ולהפיח שמחת חיים.  כל הכבוד!"

אייל בצר ראש המועצה, סיכם: "תמיד אפשר לסמוך על תושבי המועצה והנוער המשובח שלנו, שיצליחו לפרוץ את גבולות החשיבה ובחשיבה יצירתית, ימצאו דרכים לחזק את ותיקי היישוב ואת תחושת הקהילתיות.
ישר כוח על היוזמה המקסימה והביצוע המרגש!"

הסיירת המוסיקאלית בהושעיה

הסיירת המוסיקאלית בהושעיה

הסיירת המוסיקאלית בהושעיה