"מרימים" לעסקים בעמק יזרעאל

כחלק מהרצון לחזק כלכלה מקומית ולתמוך בעסקים המקומיים, יזמה המועצה בשיתוף 'מעברים בעמק' פלטפורמה ייחודית על מנת לקדם את בעלי העסקים הקטנים במועצה


במהלך תקופת הקורונה, המועצה הקימה צוותי עבודה, בנושאים שונים; ותיקים, חינוך, עסקים, רווחה, עסקים ויזמות, צעירים, ישובים ועוד. מטרת הצוותים לזהות פערים, מצוקות ולפתח מענים בהתמודדות עם תופעות שעולות כתוצאה ממשבר הקורונה. כל צוות אחראי לקידום מענים ייחודיים בתחומו, כדי לקבל ראייה כוללת על כל הפלחים באוכלוסייה.

כחלק מעבודת הצוותים, הוחלט לתת במה לעסקים הקטנים במועצה, על מנת לחזק ולמצב אותם בתודעה המקומית ובעיקר, לספק להם "במה" להצגת העסק שלהם.

מחלקת הדוברות במועצה בשיתוף 'מעברים בעמק', פרסמו קול קורא לבעלי עסקים במועצה, להשתתף בפינה חדשה, שתתפרסם באמצעות המועצה בשם: 'מרימים לעסקים בעמק יזרעאל'. תוך יממה נרשמו למעלה מ-60 בעלי עסקים במועצה!

מידי שבוע, יעלו 2 בעלי עסקים בפינה קבועה באתר המועצה ובדף הפייסבוק של המועצה ויציבו זרקור על העשייה שלהם, תוך שיציגו עצמם לתושבי העמק. בהצגת העסק שלהם, הם מציגים את עצמם, את החלומות וההצלחות שלהם.

סיגל אטיאס משריד, בעלת עסק לנומרולוגיה וקריאה בקלפים, שיתפה בדבר האהוב עליה בעיסוק שלה: "אני אוהבת לעזור לאנשים ולסייע להם לראות את הדברים בצורה ברורה. אין סיפוק והנאה גדולים מאלה, כשזה קורה אחרי המפגש איתי."

שגיא שמרת מהרדוף, מטפל אינטגרטיבי, שעוסק במתן טיפול רגשי לילדים ונוער בגישת אלבאום, סיפר: "אני הכי אוהב את השיח עם הילדים ובני הנוער והתובנות שלהם, בעקבות העבודה המשותפת. אלה גורמים לי לסיפוק והנאה וזה פשוט שווה הכל!"

לסיון רביד מאלון הגליל, יש קליניקה לרפואה סינית ורפלקסולוגיה למשפחה. היא אומרת שהדבר האהוב עליה ביותר בעיסוק שלה הוא ליווי זוגות ונשים יחידניות במסע להיותם הורים: "אין דבר שמשמח אותי יותר מלקבל הודעות של תשובות חיוביות, או תמונות של תינוקות שנולדים", מספרת סיון, "החלום שלי הוא להצליח להגיע לכמה שיותר נשים שזקוקות לתמיכה בדרכן להורות."

קובי פליישמן מבית לחם הגלילית, הוא בעל עסק בשם 'בית וגם סיפור' במסגרתו נערך סיור לצד סיפור. יחד איתו מטיילים בבתים ושומעים סיפורים על מתיישבים גרמנים שבאו לבנות חלום ונעלמו. הדבר האהוב עליו הוא להביא סיפורים קטנים על אנשים מרתקים: "בעיניי, ההצלחה שלי נמדדת במאות מבקרים, שחוזרים שוב ושוב, כדי לטייל ולשמוע את הסיפורים. חלומי הוא להמשיך להדריך במושב וברחבי העמק שלנו."

אייל בצר ראש המועצה, סיכם: "נמשיך לתמוך בבעלי העסקים הקטנים ולתמוך בכלכלה המקומית, לתת להם "במה" ולסייע להם לצלוח את משבר הקורונה."

כל הפרטים באתר המועצה  ובדף הפייסבוק 'עמק יזרעאל'

סיגל אטיאססיגל אטיאס 
נומרולוגיה וקריאה בקלפים

שגיא שמרתשגיא שמרת 
מטפל בגישת אלבאום

סיון רבידסיון רביד 
רפואה סינית ורפלקסולוגיה

קובי פליישמןקובי פליישמן 
'בית וגם סיפור'