מובילים בכמות המיחזור ובאיכותו!

המועצה האזורית עמק יזרעאל מובילה בהפרדה איכותית של פסולת למיחזור, על פי מדד הרשויות הממחזרות של תאגיד המיחזור 'תמיר'


תאגיד מחזור האריזות ת.מ.י.ר פרסם את מדד הערים והמועצות הממחזרות בישראל במסגרת יום המחזור של ישראל לשנת 2020 .מאז הקמת התאגיד, 101 רשויות הצטרפו למהפכת המחזור ופרסו פחים כתומים בשטחן על מנת לאפשר לתושביהן להפריד ולמחזר אריזות.

מדד הרשויות הממחזרות מדרג את הרשויות שתושביהן מפרידים את כמות האריזות הגדולה ביותר לפח הכתום ובאיכות הגבוהה ביותר.

מהנתונים שפורסמו עולה כי בקטגוריית המועצות האזוריות, המועצה האזורית עמק יזרעאל מגיעה לביצועים מרשימים בכל הקשור לכמות המחזור, ובעיקר להפרדה איכותית של פסולת למיחזור!
ברחבי העמק פזורים כ- 4,000 פחים כתומים, המפונים אחת לעשרה ימים . תושבי העמק ממחזרים יותר מ- 1,100 טון אריזות בשנה. הפרדת האריזות והשלכתן לפח הכתום הפכו לחלק מאורח החיים בעמק. המועצה היא בין הרשויות המובילות בהפחתת פסולת הנשלחת להטמנה, הודות לתושבים, שנוהגים להפריד את האריזות ומשתמשים בפחים הכתומים.

רני איידלר מנכ"ל 'תמיר': "זו השנה השנייה שתאגיד מחזור האריזות 'תמיר' מפרסם את מדד הרשויות הממחזרות בישראל. אני מבקש לפרגן לתושבי ותושבות עמק יזרעאל, על המעורבות והמאמץ להפרדת אריזות ולפרגן על המיקום הגבוה במדד הרשויות הממחזרות. אני רוצה להודות ולברך גם את המועצה האזורית עמק יזרעאל על ששמו את הסביבה ומחזור האריזות גבוה בסדר העדיפויות שלהם. המשיכו להפריד אריזות למיחזור, זהו  מאמץ קטן עם תרומה גדולה לסביבה!"

אסי אליה מנהל אגף איכות הסביבה במועצה: "אנו מעריכים שכ- 40% מנפח הפסולת במועצה מועברים למיחזור, במרכזי המחזור ובפחים הכתומים. בכך, כולנו שותפים להפחתה דרמטית בהטמנת פסולת ולחסכון במשאבי כדור הארץ. זה המקום לשבח את תושבי המועצה על שיתוף הפעולה,  ההכרה בחשיבות המיחזור ועל ההשקעה בהפרדה איכותית ונכונה של האריזות והשלכתן לפח הכתום. צריך לזכור שהפחתה בצריכה היא התרומה האקולוגית המשמעותית ביותר."

אייל בצר ראש המועצה: " המועצה ממשיכה להוביל בהיקף המיחזור ובאיכותו. זאת, בשל שיתוף פעולה מצוין עם התושבים. יחד נמנע נזק לסביבה ונחסוך עלויות הטמנה יקרות. אני משוכנע שרמת המיחזור בעמק תמשיך להיות מהגבוהות בישראל."

פחים כתומים למיחזור