מקצרים את הדרך למרכז

ארבע שנים לאחר שנחנכה רכבת העמק, בישרו אנשי המקצוע במשרד התחבורה שבעוד כשבועיים, יוארך הקו עד לתחנת בנימינה ויקצר את הדרך לאזור המרכז וערי השרון


לפני כחודש, ראש המועצה אייל בצר וראש העיר עפולה, אבי אלקבץ, שלחו מכתב משותף לשרת התחבורה ח"כ מירי רגב ובו ביקשו, שוב, להאריך את קו רכבת העמק עד לתחנת בנימינה וזאת, כדי לקצר את הדרך לנוסעי רכבת העמק, המבקשים להגיע לאזור תל אביב וערי השרון. המכתב המשותף הנו המשך ישיר לפניות רבות שהעבירו בצר ואלקבץ, כמו גם פניות רבות מראשי הרשויות על ציר רכבת העמק, לשרי התחבורה בשנים האחרונות - ישראל כץ, בצלאל סמוטריץ' ומירי רגב, במטרה משותפת אחת - לקצר את הדרך מעפולה לאזור השרון, גוש דן ותל אביב, באמצעות רכבת העמק.

לאחרונה, אנשי המקצוע במשרד התחבורה קיימו פיילוט ממוחשב והודיעו כי בעקבותיו יחל, בחודש הקרוב, פיילוט ראשוני, במסגרתו יוארך הקו עד לתחנת רכבת בנימינה. המשמעות היא שנוסעי רכבת העמק שנסעו עד היום לתל אביב, יוכלו מעתה להחליף רכבת בבנימינה ולא בחיפה. ואילו עבור נוסעי הקו, המבקשים להגיע לאחת מערי השרון כגון נתניה, כפר סבא והרצליה. מדובר בבשורה אפילו יותר גדולה, שכן עד כה נאלצו לנסוע בלא פחות משלוש רכבות, מביתם ועד ליעדם בשרון. לדוגמא, תושב העמק שעובד או לומד בנתניה נאלץ, עד היום, לעלות על רכבת באחת מתחנות רכבת העמק, בית שאן, עפולה, מגדל העמק או כפר יהושע, להחליף רכבת ראשונה בחיפה ורכבת נוספת בבנימינה, ואיתה להגיע לנתניה. מסלול ארוך ומסורבל, שהביא לכך שתושבים רבים מהעמק העדיפו לנסוע ברכב פרטי.

ראש המועצה, אייל בצר אמר: "מדובר בהחלטה משמעותית של שרת התחבורה, אשר תנגיש את מרכז הארץ לכל תושבי העמק. הארכת מסלולה של רכבת העמק, תרחיב את האפשרויות העומדות בפני תושבינו ותשפר את זמני הנסיעה. נמשיך לפעול לתיקון הנגישות התחבורתית באזורנו."

ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ אמר: "תודה לשרת התחבורה, מירי רגב, על ההחלטה החשובה, אשר יוצרת צדק חברתי ותחבורתי וכן, לכל ראשי הרשויות על ציר רכבת העמק, שפעלו ופועלים מדי יום לקידום הנגישות המסילתית למרכז. המשימה הבאה שלנו היא קידום מסילת 'מנשה' שעתידה ליצור חיבור ישיר ומהיר יותר מעפולה והעמק, למרכז הארץ".

תחנת הרכבת בכפר יהושע

צילום: עמרי אילת