נערכים לפתיחת מרכזים לחינוך משלים ביישובי המועצה

מיזם פורץ דרך במועצה – עידוד להקמת מרכזים שיספקו תמיכה לתלמידי כיתות ה'-י"ב


נוכח המצב המורכב בארץ והעובדה שבתי הספר פועלים באופן מוגבל, יצאה המועצה ביוזמה פורצת דרך להקמת מרכזים יישוביים של חינוך משלים. זאת, מתוך רצון ונכונות להעניק תמיכה מרבית, הנשענת על כלל משאבי החינוך הפורמלי, החינוך הבלתי פורמלי והקהילות הקיימות ברחבי עמק יזרעאל.

בימים אלה, ישובי המועצה מסיימים היערכותם לבניית המערכים היישוביים לחינוך המשלים. מערכים אלה יישענו על תשתית החינוך הבלתי פורמלי, על המרחבים הציבוריים הקיימים ביישובים, על המשאבים האנושיים הקיימים בקהילות ועל כוחות עזר נוספים, ויתנו מענה יומיומי משלים ותומך ללמידה בבתי הספר.

המועצה מתקצבת רכז לכל ישוב ומסייעת בהתארגנות עם תכניות יישוביות, המציעות מערך של מפגש חברתי – לימודי הכולל תכנים הדרכתיים, לימודיים וחינוכיים לתלמידים בשכבות ה' - י"ב. 

המרכזים יפעלו על בסיס גיוס כוחות הקהילה השונים לטובת המהלך החינוכי, בנוסף לפעילות, לשם תמיכה בבתי הספר ובתיאום איתם.

במרכזים תתנהל פעילות יומיומית של תמיכה בלמידה העצמית, בתגבור, העשרה ופעילות חברתית, על פי הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך.

אייל בצר ראש המועצה: "אנו רואים בפעילות החינוכית המשלימה ביישובים, הזדמנות עבור הקהילה לקחת חלק במהלך הלמידה ובחינוך ילדי היישוב. המועצה תלווה ותתמוך ביישובים ותקיים מערכת של למידה והעברת ידע ומשאבים ביניהם. המועצה, היישובים והתושבים נרתמים למען מטרה אחת ראויה - מתן חינוך איכותי לתלמידי העמק, גם בתקופה הנוכחית."

יפתח גיא מנהל אגף החינוך במועצה: "מערכת יישובית, הבנויה על תשתית מערך החינוך החברתי ומייצרת חיבורים עם החינוך הפורמלי ועם משאבים נוספים העומדים לרשות הקהילה, יש בה כדי לתת מענה איכותי לפערים שייווצרו."

להרשמה לחצו כאן

הכנות לפתיחת מרכז חינוכי משלים באלון הגליל

הכנות לפתיחת מרכז חינוכי משלים באלון הגליל