קורס פעילים מובילים במסגרת תוכנית 'קהילה לדורות'

תוכנית 'קהילה לדורות' פועלת להגברת מעורבות הוותיקים בקהילה. הקורס הכשיר את הפעילים להובלת תחום הוותיקים ביישובי המועצה


ביום רביעי 5.8 התקיים מפגש לסיכום קורס פעילים מובילים במסגרת תוכנית "קהילה לדורות", אשר קיבץ אליו את מיטב הפעילים העוסקים בתחום הוותיקים ביישובי העמק.

מטרת התוכנית 'קהילה לדורות', שמובילה המועצה, היא לפתח מודל עבודה בתחום האוכלוסייה הוותיקה, באופן שמשתלב בכלל העשייה הקהילתית. היעד המרכזי הוא חיזוק והגברת מעורבותם של ותיקי העמק בעשייה הקהילתית, בפיתוח שירותים חדשים ובעידוד צריכת השירותים הקיימים.

התכנית ממומנת על ידי קרן דליה ואלי הורביץ בשיתוף הג'וינט ומשרד הרווחה, ופועלת במשותף על ידי היחידה לרווחת הוותיק בקהילה של אגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי עמק יזרעאל.

במהלך השנה, עסקו הפעילים בלימוד על בניית קהילת הוותיקים, תוך כדי יישומה בשטח. הוקמו צוותים חדשים ביישובים, נערכו ערבי שיתוף ציבור, אירועים קהילתיים ועוד. גם נגיף הקורונה לא הצליח לקטוע את הרצף והמפגשים המשיכו באמצעות ZOOM כך שהלימוד התיאורטי בא לידי ביטוי, ביתר שאת.

השבוע, התקיים מפגש פרידה וסיכום מרגש, על פי הנחיות משרד הבריאות. לילי ברק פעילה מהיישוב עדי, שיתפה בתחושותיה: ״בתקופה פרהיסטורית קדומה... טרם הקורונה, נתקבצה לה קבוצה, כאילו נבחרה בפינצטה, מכלל יישובי העמק; מן הקיבוץ, המושב והיישוב הקהילתי ואחת לשבועיים, נפגשה בקורס "קהילה לדורות".  מי ידע אז, שהאוכלוסייה הבוגרת כה זקוקה לתמיכה. בראשית הקורס, קיבלנו כלים כיצד לבנות קהילה ביישובים, למפות צרכים ולגייס עוד ועוד חברים. לשלב בין הדורות, להפוך לקהילה רב דורית, לא רק נתמכת, כי אם ממקום של משאב אשר לא יסולא בפז."

ראש המועצה אייל בצר אמר: "המועצה ממשיכה בתנופת העשייה למען ותיקי העמק ומרחיבה את פעילותה בנושא, כל העת. מטרתנו היא לייצר אופק לוותיק היזרעאלי. הכשרת הפעילים המובילים, תוסיף ותעצים את תחום האוכלוסייה הוותיקה ביישובים."

הקורס הועבר בהנחייתן ובליוויין של יפעת גזית עו"ס קהילתית באגף קהילה ורווחה וסיגל אהרון רכזת מתנדבים בעמותת ותיקי עמק יזרעאל.

פעילות מובילות  - קהילה לדורות