כמה גאווה! חמישה מבני העמק סיימו קורס טיס

במצעד המסדרים בבסיס חיל האוויר קיבלו חמישה מבני העמק את הכנפיים הנכספות


גאווה גדולה במועצה האזורית עמק יזרעאל; חמישה מבני העמק, סיימו קורס טיס ועמדו במגרש המסדרים, לקבלת כנפי הטיסה ב"מסדר הכנפיים".

התרגשות רבה נרשמה במועצה וביישובים בהם מתגוררים הטייסים החדשים, שכן בכל שנה ישנם טייסים חדשים בני העמק. הפעם, היה זה מחזה נדיר, כשחמישה סיימו את קורס הטיס יחדיו. שניים מבין מסיימי קורס הטיס הם סגן ד', שסיים מגמת נווט קרב יחד עם סגן י' שלמד איתו בבית הספר התיכון. סגן ע' סיים מגמת תובלה.

סגן ד' סיפר כי אחת הדמויות שהשפיעו עליו ביותר היה סבו: "סבא שלי היה טייס מבצעי ב-109 והשתתף במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים והיווה דמות משפיעה מאוד עבורי". על הקורס אמר כי "מגיעים לנקודות קצה, צריך לדעת להתמודד עם רגעים כאלו שלא תמיד הכל הולך חלק ומצליח ולומדים להמשיך קדימה עם ראש מורם, כי כשאנחנו מביאים את עצמנו לאותן נקודות הקצה, אלה הן הנקודות בהן אנחנו גדלים ומשתפרים וזו הדרך הנכונה להתקדם ולהצליח, לא רק בקורס טיס, אלא בחיים בכלל."

סגן ע' מסכם את הקורס כתהליך התפתחות ארוך ומספק, אשר מקנה כלים לחיים. הוא מציין כי עבורו, אחת הדמויות המשפיעות ביותר הוא דודו, גיא, טייס קרב, לשעבר, בטייסת 253. הוא מגדיר את גיא כדמות מופת עבורו.

ראש המועצה האזורית אייל בצר אמר עם קבלת ההודעה על בוגרי הקורס בני העמק כי "זו גאווה אמיתית שחמישה ממסיימי הקורס, הינם בני העמק. כולם גדלו והתחנכו כאן, ינקו וספגו ערכים מהבית ומהסביבה בה גדלו. הלב מתרחב, בכל שנה, מכל בוגרי העמק המשתלבים במקומות הראויים והמצוינים ביותר בשירותם הצבאי ולאחריו. אנו גאים בכולכם!"