דורית אלטר

 

 דורית אלטר - יועצת פיננסית

בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. עצמאית מזה כ- 16 שנים.

"לפני שיצאתי לדרך עצמאית, ניהלתי צוות עסקי בבנק לאומי, בסניפים עסקיים גדולים. נשואה לחנן - יועץ מס, שותפי ב'אלטר ייעוץ' – משרד לייעוץ מס וייעוץ פיננסי. אמא ל- 4 ילדים, תושבת שמשית.

בחודש ינואר 20, קצת לפני פרוץ משבר הקורונה, קיבלתי לקוח חדש; עסק עם מחזור הכנסות של כ- 350 אלף ש"ח, בסך הכל מצליח, אך חשבון הבנק במינוס הולך וגדל, והבנק כבר מאותת שמאבד סבלנות...  נכנסתי לתהליך של היכרות עם הלקוח. חשוב להסביר שלוקח כשלושה חודשים להבין איפה בדיוק הבעיה ואיך נכון לפתור אותה. ואז הגיע נגיף הקורונה ואיתו הסגרים. מדובר במקצוע טיפולי וחיוני, אך עדיין כרוך בסיכון ולכן רבים מהלקוחות העדיפו להמתין ולא לסכן עצמם. מחזור ההכנסות שלו החל לצנוח. עשינו מספר מהלכים, כשהלקוח הלך איתי כמעט "באש ובמים" - מקשיב ומבצע כל עצה.

היום, לאחר קצת יותר משנה, מאז כניסתי לליווי העסק, השאלה העיקרית שעולה בפגישותינו היא כמה כסף לסגור ובאיזה אפיק השקעה. ואיך זה מרגיש? המילה "סיפוק" אינה מספיקה כדי לתאר...

כששואלים אותי על הנושא המגדרי, אני זזה קצת באי נוחות. תמיד ראיתי עצמי שייכת לקבוצת בעלי העסקים ולא בעלות העסקים. היועצים הפיננסיים ולא היועצות הפיננסיות. הבידול שלי כאשה טוב, אולי, למקומות אחרים. לא בטוח שהוא נכון בעולם העסקים, ולא שאני לא מאמינה בשונות מגדרית. אני רק חושבת שבעולם העסקים, אם את רוצה שיתייחסו אליך כמו אל גברים, בעלי עסקים - אל תדגישי את הטייטל המגדרי. חשבי על עצמך כשווה בין שווים, וכך יתייחסו אליך!"       


בואנה לחולל שינוי, לתרום ולהשפיע במוקדי קבלת החלטות!

למידע ופרטים נוספים, ניתן לפנות לדליה אייל - מ"מ וסגנית ראש המועצה והממונה על תחום השוויון המגדרי - [email protected]