תושבות יקרות ותושבים יקרים,

גם השבוע, אנו מייחלים לשלום חיילינו כולם.ן ולחזרת החטופות והחטופים שלנו הביתה, במהרה!

 1. המשך הצגת תוכניות עבודה לקראת תקציב 2024-5
  אנו בעיצומה של הכנת תוכניות העבודה ואישור התקציב השנתי. אני מקיימת סדרת פגישות עם מנהלות ומנהלי המחלקות והאגפים לקידום נושאי הליבה והמיקודים האסטרטגיים שהצבתי.

 2. ישיבת מליאה שנייה
   המליאה השנייה נפתחה במסורת חדשה ומשמחת שהכנסנו – הוקרה והערכה למתנדבות ומתנדבים במועצה, והענקת תעודת למצטיינות ומצטיינים בספורט ובחינוך.

במליאה זו זכיתי להעניק תעודת ההוקרה לשני מתנדבים יקרים – חיים סרדינס משמשית ואלעד רום מגניגר, יחד עם צחי אייזנר - מנכ"ל המועצה ונטע הדס -מנהלת מחלקת התנדבות באגף קהילה ורווחה.

בחינוך: הזוכות הנפלאות באולימפיאדת הביולוגיה - גפן רפאלי מתיכון 'העמק המערבי' ביפעת שהגיעה למקום הרביעי והמכובד וגלינה סולפובר מתיכון 'עמקים תבור' במזרע, שזכתה במקום השני!

בספורט:
סיף – איתמר מצר משדה יעקב, נעם ריקנטי מאלוני אבא, כרמל סהר מיפעת.
אנדורו – זהר בר יוסף משמשית.
רכיבה על אופניים – רועי אדינגר מתל עדשים.
התעמלות - טאמבלינג (פס אקרובטיקה) – רון כוכבי מכפר ברוך, נוגה פייגין מתל עדשים וערבה טושנר מבית שערים.

 1. מפגש מנהלות הגיל הרך – אחת לכמה שבועות, נפגשות כל מנהלות הגיל הרך שלנו, בהובלתה של מנהלת מחלקת הגיל הרך באגף החינוך – מורן ורטהיים, לבוקר של התפתחות מקצועית עם למידה בנושאים שונים, אוורור, הטענת "מצברים" והפריה הדדית.
  השבוע, זכיתי לפגוש אותן באחד ממפגשים אלו, שעסק הפעם בדור ה-Z. במפגש התקיימה הרצאה מרתקת של אן ויינמן והמנהלות עסקו בסוגיית העסקה של בני ובנות המקום, דור ה-Z ואיך משמרים אותם.ן במערכות הגיל הרך, נושא כל כך חשוב לנו כאן בעמק. נדאג לקול קורא במטרה לעודד העסקה של צעירות וצעירים בעמק במסגרות הגיל הרך.
  בתחילת המפגש, ערכנו סבב היכרות ודיברנו על מה שחשוב לנו במועצה, במסגרת החינוך בגיל הרך. זו הזדמנות גם להוקיר את מנהלות הגיל הרך ולפרגן להן על מקצועיות ומסירות רבה בחינוך וטיפוח דור העתיד שלנו בעמק!

 2. יום עיון במוזיאון 'יד ושם' – 'כתמים של אור'
  ביום רביעי החולף, נסענו למוזיראון 'יד ושם' בירושלים, ליום עיון לבעלי ובעלות תפקידים במועצה, בנושא הנהגה וגבורה נשית בשואה', שארגנה נעמה אגוזי - נציגת מזרע במליאה ובהנהלת המועצה.
  הנושא נבחר על רקע גילויי הנהגה וגבורה נשית בעת הנוכחית וביתר שאת מאז השביעי באוקטובר, ומתוך רצון להתחקות אחר גילויים שכאלה בתקופה המלחמה.
  נפגשנו עם מנכ"ל 'יד ושם' – צביקה פייראיזן לשיחה על אתגרי זיכרון השואה על רקע הטראומה הלאומית הנוכחית, בעקבות ההקבלות שנעשו בין אירועי השבעה באוקטובר והמלחמה, לבין מאורעות השואה.
  תודה לנעמה על הארגון וליווי היום, תוך הדרכה רגישה, מקצועית ומרתקת במוזיאון ולאורך היום.

  הסיור במוזיאון היה בסימן הנהגה וגבורה נשית בשואה, אך נעמה הפתיעה אותי ושזרה את כל הסיור גם בסיפור חייו של אבי – רם שיחור ז"ל, כולל מסמכים ותמונות שלא הכרתי ותמונה של אבי כשהיה ילד בגטו - תמונה שראיתי לראשונה. היה מרגש עד דמעות!

  תודה לכל בעלות ובעלי התפקידים שהצטרפו ליום העיון – מהמליאה, הנהלת היישובים, הקהילה והמועצה.

בכוונתנו לתרגם את היום הזה לעשייה משמעותית בתחום החינוך ובקהילות בנושא למידה מהשואה בימינו אנו.
 

 1. מטה עם מטה – מרכז שלטון האזורי
  שמחנו לארח השבוע את מטה השלטון האזורי בראשותו של שי חג'ג' – יו"ר מרכז השלטון האזורי, איציק אשכנזי – מנכ"ל והצוות המקצועי הנפלא שלהם.
  מרכז השלטון האזורי מרכז תחתיו את כל המועצות האזוריות ומהווה שותף משמעותי עבורנו במגוון נושאים. סקרנו בפניהם מגוון נושאים, בהם נרצה לחזק את שיתוף הפעולה ולקדם אותם, בראשם – ההתנגדות להקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל.
  נסענו יחד לסיור בגבת, לנקודת תצפית על המיקום המיועד והמגבלות הרבות שאינן מאפשרות את הקמתו שם. נפגשנו עם לימור רגב, ממטה המאבק האזרחי, שסיפקה סקירה על הנושא במקום. המשכנו לכפר החורש, לראות איך היישובים שלנו נראים ואתגרי המרחב הכפרי – החינוך, חקלאות, סביבה, הרחבות, ביטחון.  

 2. חִנּוּךְ וְיוֹתֵר עֵמֶק יִזְרְעֶאל
  השבוע פרסמנו תוכנית לשבוע מדהים, שכולו חינוך! הצטרפו אלינו לשבוע של 'חינוך ויותר' - 20 הרצאות מרתקות במועדוני ישובים, עגלות קפה ופאבים קהילתיים, ברחבי העמק.

השנה, שמנו את החוסן האישי והקהילתי בראש סדר העדיפויות, כנושא שבכוונתנו לקדם. עמק יזרעאל עשיר באנשי ונשות חינוך מעולים.ות המשפיעים.ות על חיי הילדים והילדות שלנו.
במפגשים השונים, יוצגו נושאים חשובים, תפיסות עולם וחלק מהעשייה המוברכת המתרחשת במערכת החינוך שלנו בעמק.

יחד עם מיטב נשות ואנשי החינוך שלנו, בחינוך הפורמלי והחברתי, נדבר על מגוון נושאים בוערים העומדים בלב העשייה החינוכית בעמק.

ההרצאות מיועדות לכל מי שנושא החינוך קרוב לליבו ורוצה לשמוע, להשמיע ולהשפיע על השיח.

מוזמנות ומוזמנים, נשמח שתיקחו חלק!

לפרטים והרשמה>לחצו כאן 

תודה לכל נשות ואנשי החינוך, המועדונים והיזמיות ביישובים שלוקחות ולוקחים חלק באירועים, בהתנדבות.
 

 1. מליאת ה'יזרעאלים' השנייה התקיימה השבוע

המלצנו להפקיד מיזמים סולאריים ומיזמי אנרגיה לפיתוח אנרגיה ירוקה ופיתוח כלכלי של יישובי העמק. המשכנו באישור תוכניות שיאפשרו בנייה נוספת בבלפוריה, לאחר תהליך של שיח ותיאום בין הוועדים במושב.

הכנסנו נוהל חדש ויחד עם מחלקת ישובים נוודא שהוועדים השונים ביישובים מכירים את התוכניות, שמתנהל שיח ביניהם ובין התושבים ושכולם מכירים את התוכניות, הסדרי התנועה, נספחי התשתיות ועוד.
 

 1. השבוע התקיים סיור של תנועת המושבים באלון הגליל, תל עדשים ובלפוריה. הצטרפתי לסיור בתל עדשים, יחד עם האגש"ח של תל עדשים, ומטה התנועה בראשותו של עמית יפרח. דיברנו על האתגרים של המושבים, אתגרי המרחב הכפרי בנוגע למים, תשתיות, ריבוי שימושי קרקע ועוד.

 2. פגישת היכרות עם ענת עובדיה – יו"ר הסתדרות המורות והמורים של האזור. סיכמנו על עבודה משותפת וקיום ערוץ פתוח.

 3. פגישות עבודה עם ועד מנהל בית האומנויות והחתנ"ס – עמותות ותיקות מאוד בעמק אשר פועלות בתחומי האומנות, מחול, מוזיקה והקייטנות.

הענקת תעודת הוקרה למתנדבים במסגרת מליאת המועצה - חיים סרדינס

מטה עם מטה – מרכז שלטון האזורי

טקס הוקרה למתנדבים במסגרת מליאת המועצה - אלעד רום

מפגש מנהלות הגיל הרך

יום עיון ביד ושם – כתמים של אור

יום עיון ביד ושם – כתמים של אור

טקס הוקרה לספורטים מצטיינים במסגרת מליאת המועצה

מפגש מנהלות הגיל הרך