תושבות יקרות ותושבים יקרים,

אני מסכמת שבוע מורכב שעבר על כולנו, החברה הישראלית בכלל והעמק שלנו בפרט, בהם יום הזיכרון שהנו כה קשה ומורכב תמיד, והשנה ביתר שאת, יום העצמאות שהיה גם הוא שונה השנה, כי השמחה מהולה בדאגה לשלום חיילינו כולםן, ותפילה לחזרת החטופות והחטופים שלנו הביתה, כמה שיותר מהר.

 1. ערב 'שרים לזכרם' – ערב הזיכרון השנתי לנופלות והנופלים - חללי צה"ל ופעולות האיבה, בעמק

ערב 'שרים לזכרם' התקיים במוצאי השבת החולפת, באולם התרבות האזורי ביפעת.
השנה, איבדנו בבת אחת 22 – בת ובני העמק, שעתיד גדול ומלא חיכה לה ולהם. מכל רחבי העמק שלנו - קיבוצים, מושבים, ישובים קהילתיים. לוחמים, צעירה וצעירים תאווי חיים, שרק רצו לרקוד ולשמוח.

האובדן עצום. הגעגוע לאלה שלא ישובו עוד, נוגס בבשר החי. קהילות ומעגלים שלמים שאיבדו, שמשהו נשבר בהם. והימים האלו, של הזיכרון והעצמאות, היו קשים מנשוא, השנה במיוחד.

תודה להורים המרגשים, שעל אף הקושי הגדול, נשאו דברים על יקירתן ויקיריהם בערב המיוחד הזה ושיתפו אותנו במעט, על בני האדם המדהימים, שילדיהם.ן היו: אביאלה חיאל מאחוזת ברק - על ילדיה נועה וגידי ז"ל, ורד זיסר מגבעת אלה - על בנה עילי ז"ל, ירון דושי משמשית - על בנו רותם ז"ל ואיריס נפוסי מעדי - על בנה יאיר ז"ל.

הפליאו בשירה ונגינה ההרכב המוסיקלי של ליאורה בלוך בהשתתפות זמרות וזמרים, מרחבי העמק.

תודה לדליה שלומי ומחלקת התרבות במועצה, על הפקת ערב מכבד ומרגש, בהשתתפות מאות תושבות ותושבים מהעמק.

 1. נזכור את כולם.ן
  טקסי ימי הזיכרון בבתי הספר ובקהילות ברחבי העמק היו מרגשים, מכבדים ועוצמתיים. נכחתי בטקס בבית הספר ויצו נהלל, שאורגן בצורה מופתית והיה מרגש עד מאוד.
  הרכנו ראש לזכר כל בוגרות ובוגרי בתי הספר שנפלו מאז השבעה באוקטובר ובכלל, במערכות ישראל, יהי זכרם וזכרן ברוך.
  משם הלכתי להשתתף בטקס הממלכתי באנדרטת החייל הבדואי.
   
 2. יום העצמאות ב-'מרוץ ריף'

ב-6.4.24 ריף הרוש ז"ל - בנם של סיגל ואבי, אח של זואי, בן קיבוץ רמת דוד, נפל בגזרת עזה במלחמת 'חרבות ברזל'.
נפילתו של ריף, עלם חמודות, אוהב חיים וחלק מהנוף היומיומי בשבילי הקיבוץ - הכתה בקהילת הקיבוץ. צוות יום העצמאות של הקיבוץ בשיתוף משפחת הרוש האהובה, החליטו לקיים מרוץ לזכרו, בדרך שכל כך תאמה את חייו - מפגש של ספורט, מוזיקה, א.נשים ומלא הוויה חיובית ושמחה.

בבוקר יום העצמאות, התקבצו בקיבות רמת דוד כ-1,500 א.נשים מכל הארץ שבאו להשתתף במרוץ לזכרו. היה מאוד מרגש!

קהילת רמת דוד, במלוא תפארתה, התגייסה להרמת האירוע, בשיתוף פעולה עם גורמים רבים, בהם המועצה. תודה לכל השותפות והשותפים. בזכותם.ן התקיים האירוע המרגש, ובתקווה שיהפוך למסורת כחלק מהנצחתו של ריף.
 

 1. נפגשתי השבוע עם שר התרבות והספורט – מיקי זוהר, יחד עם מנכ"לית עמותת הספורט – דנה טרטצקי גתוע ומנהל אחוזת ברק – ניר חבקין. הצגנו את הבעיות שלנו בעמק וכיצד אנחנו רוצים שמשרדו יסייע לנו ויצאנו אופטימיות ונחושות, בתקווה לקבל את העזרה ממשרדו. יש לנו אולמות, מגרשים ופרויקטים יפים לקדם כאן בעמק.
   
 2. נפגשתי השבוע עם ח"כ אלון שוסטר וח"כ אורית פרקש-הכהן מ'כחול לבן'. דנו בנושאי תשתיות, קדמה חקלאית, ניצול אנרגיה סולארית, מים וכיצד הם יוכלו לעזור לנו לקדם את הנושאים האלו. השניים הגיעו עם המון רצון לקדם ולעזור ואני תקווה, שגם בנושאים אלו, נראה קידום ופיתוח במהרה.
   
 3. הקמת ועדת מגדר בראשותי, במרכז השלטון האזורי. מרכז השלטון האזורי מרכז את כל המועצות האזוריות ומלווה את הרשויות בנושאים השונים.
  השבוע, קיימתי פגישת עבודה עם איציק אשכנזי - מנכ"ל מרכז השלטון האזורי והילית בן צבי - אחראית על תחום המגדר במרכז השלטון האזורי, בנושא הקמת ועדת מגדר במרכז השלטון האזורי, אותה אוביל. אני מברכת על הזכות להוביל את הוועדה שתתמקד בנושא חשוב זה. בימים אלה, נקים צוות היגוי במרכז השלטון האזורי, לקידום הנושא.
  בנוסף, שוחחנו על נושא ההתנגדות להקמת שדה תעופה בעמק. מנכ"ל מרכז השלטון האזורי חזר על מחויבותו ועמידתו לצידנו במאבק חשוב זה ואני מודה לו על כך. זהו חיזוק חשוב עבורנו!
 1. קיימתי פגישת עבודה עם חיים חמי – מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים קישון וצוותו. כחלק מהתפיסה, שאני מקדמת, ליצירת שיתופי פעולה במרחב ואיגום משאבים, נפגשתי השבוע עם חיים חמי – מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים קישון. חיים ורשות הניקוז הנם שותפים מלאים של המועצה במגוון תחומים, שאנו מקדמים יחד. בראשם, ההתנגדות להקמת שדה תעופה ופיתוח מרחב נחל ציפורי, אגם ברוך ועוד.
   
 2. הצגת תוכניות עבודה לקראת תקציב 2024-5
  השבוע, הציגו מנהלי ומנהלות המחלקות והאגפים במועצה את תוכניות העבודה לקראץ אישור התקציב לשנת 2024. אני משוכנעת שיחד, נוביל את המועצה קדימה, ניזום ונקדם מגוון רחב של נושאים, שיבואו לידי ביטוי בחיים של כולנו בעמק.
   
 3. כתמיד, תרבות ותערוכות. והשבוע זכיתי להשתתף בפתיחת התערוכה 'מבעד למרחבי הלב' של הצלם נינו הרמן, בגלריית אורייתא בהושעיה בביתה של האוצרת והאמנית ליאורה לוי. היה מרחיב לב!
   
 4. ביום שישי החולף, השתתפתי בקבלת שבת מרגשת ומיוחדת, המשותפת לתושבות ותושבי רמת ישי, שדה יעקב, כפר יהושע והסביבה, לזכרה של שי רגב ז"ל מרמת ישי, שנרצחה במסיבת הנובה. היה אירוע קהילתי מרגש, במעמד הוריה של שי וראש המועצה המקומית רמת ישי - אסף אוברלנדר. 
   
 5. לסיכום, אמנם לא מהשבוע, אבל ההרשמה בעיצומה וחשוב לי שתכירו – מרוץ 'לרוץ איתה' לזכרה של טליה שואן ז"ל.
  טליה, נערה מדהימה ויפת תואר, נפטרה בהיותה בת 17, לאחר מאבק אמיץ בן 4 שנים במחלת הסרטן, חיה וגדלה באחוזת ברק. בימיה האחרונים, טליה העבירה מסר חד וברור לאמה ושאלה אותה מתי תרוץ. המשפט נחרט עמוק והפך לדרך חיים משפחתית ולמפעל הנצחה בדמות המרוץ.
  המרוץ הותאם לקהל הרחב ומונה מספר מקצים: מקצי ריצה והליכה של 5, 10, ו-15 ק"מ ומקצה משפחות של 2 ק"מ.
  אז בואו לרוץ איתנו... שמרו את התאריך – 31.5.24, אחוזת ברק.
  ההרשמה בעיצומה!

ראשת המועצה בטקס לזכר החללים הבדואיים
צילום: אלון לויטה

ירון דושי מספר על בנו רותם, בערב שרים לזכרם
צילום: שאול רחמים

ראשת המועצה בערב שרים לזכרם
צילום: שאול רחמים

ראשת המועצה במרוץ לזכר ריף הרוש
צילום: ענת חרמוני

ראשת המועצה בפגישת עבודה עם חיים חמי
צילום: דוברות המועצה

ראשת המועצה בפגישת עבודה
צילום: דוברות המועצה