המועצה מעודדת נשים לקחת חלק במגוון תפקידים במגזר הציבורי ובמוקדי קבלת החלטות.
מידי שבוע, נציב זרקור ונפרסם עשייה משמעותית של נשים בתפקידים התנדבותיים במועצה וביישוביה, במטרה לעודד נשים נוספות להצטרף למעגלי ההשפעה וקבלת ההחלטות, והפעם;

יפית בשבקין מעדי;

" אני יפית בשבקין - צלמת, יוצרת תוכן ויזואלי, יזמית, מנטורית לעסקים קטנים, מדריכה סדנאות צילום אוכל, מרצה בתחום חשיבה עיצובית במשרד החינוך ובעלת הוידאוקאסט ' womancastלמילים יש כוח'

פיתחתי את טכניקת היצירתיות ''FLAIR שמיועדת לכל אדם שרוצה להיות יצירתי יותר, על ידי שימוש בכלים מעולם הצילום, עולם שבו אני מתמחה, שנים רבות.
כלים אלה כוללים הדרכות של סדנאות צילום ליצירתיות ומחקרים רבים.

אני עוזרת לאנשים ומותגים להפוך את המסר שלהם למילים ורעיונות לוויז'ואל, בתמונות או בסרטונים.

בתקופת הקורונה, הקמתי וידאוקאסט 'למילים יש כוח' שהפך להצלחה גדולה.

מה עומד מאחורי הוידאוקאסט?

"כשיוצאים למסע, יודעים מתי ואיך הוא מתחיל
לא יודעים מתי הוא יסתיים, אולי כי מסעות אף פעם לא מסתיימים...
לא יודעים את מי פוגשים בדרך ובאיזו נקודה
אני פגשתי נשים, נשים עם מילים
מילים שנתנו לי כוח
מילים שהניעו
מילים שריגשו
מילים שהיו צריכות לפגוש אותי גם אם זה לרגע קצר, אבל שנשארו איתי לתמיד
מילים שנאמרו בלחש, מילים עם צלילים
והייתה גם שתיקה בלי מילים
והקשבתי, כל הזמן הקשבתי"​

יפית בשבקין

בכל שבועיים יוצאת איתי למסע אישה אחרת, עם מילים שנוגעות, עם המילים והקול הייחודי שלה ואם נקשיב טוב בין השורות, נשמע את המילים הכי עוצמתיות, מילים שיישארו איתנו לתמיד.

חלום שיש לי - לעזור לכמה שיותר אנשים לראות את היכולות שלהם ולהבין שברובינו קיימת היצירתיות ולכן יש לי הרצאה חדשה 'יצירתי ולא במקרה'. ההרצאה מיועדת לארגונים גדולים וקטנים שיש בהם גברים ונשים שסקרנים לדעת איך להיות יצירתיים יותר.

בהרצאה, אני לוקחת את המשתתפים למסע ויזואלי מרתק שמורכב מ'סיפורה של מסגרת'. מסגרת היא אחד הכלים החשובים בצילום.

ממשיכים עם 'הזווית שמשנה את הסיפור' - צילום מאפשר לנו הזדמנות להתבוננות מעמיקה יותר, שינוי בהסתכלות בזוויות שונות גורם לראות צדדים אחרים בסיפור, איך הצורה שבה אנחנו מסתכלים על העולם משנה את הפעולות שאנחנו עושים.

'האור הוא הגיבור' - איך האור עוזר לנו לספר את הסיפור?

נמשיך ונשחק עם 'הקסם של החוסר שלמות', הניקיון לא מספר את כל הסיפור, אנשים אוהבים מאוד סדר וכדי לפתח יצירתיות, צריך לעשות בדיוק... (את ההמשך מגלים בהרצאה) ונסיים את המסע עם 'פוקוס', כאשר אנחנו מסתובבים בעולם, העין שלנו קולטת אינסוף פרטים, אבל המוח הוא זה שאומר לה למה לשים לב, מה יכול להיות חשוב ומעניין."


בואנה לחולל שינוי, לתרום ולהשפיע במוקדי קבלת החלטות!
למידע ופרטים נוספים, ניתן לפנות לדליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה והממונה על תחום שוויון מגדרי - daliae@emekyizrael.org.il