המועצה מעודדת נשים לקחת חלק במגוון תפקידים במגזר הציבורי ובמוקדי קבלת החלטות.
מידי שבוע, נציב זרקור ונפרסם עשייה משמעותית של נשים בתפקידים התנדבותיים במועצה וביישוביה, במטרה לעודד נשים נוספות להצטרף למעגלי ההשפעה וקבלת ההחלטות, והפעם ג'וד ווינמן מהסוללים;

"שמי ג'וד ווינמן. אני מתגוררת ב- 20 שנים האחרונות בהסוללים, יחד עם משפחתי הנפלאה.
עצמאית מזה 9 שנים, מתוכן ב- 5 השנים האחרונות גם יזמת.

הקמתי מיזם בשם "עליית הגג של ג'וד" – בית גלריה לאירוח בוטיק וללינה. הבית משמש גם כגלריה לעיצוב ול"הלבשת" הבית. הכל במקום אחד! אני מארחת בעליית הגג סדנאות בוטיק וסדנאות אומן. המקום מוזמן גם למפגשי תוכן סגורים, אירועים אינטימיים, סעודות שף לקבוצות קטנות, פגישות מחוץ למשרד ועוד.

אני מאוד מתחברת ל'גם וגם וגם'. זו מהות העסק הזה - לקחת מקום אחד ולהפוך אותו להרבה מאוד דברים. כל נישה מביאה אנשים שונים לעליית הגג ובשורה התחתונה, מדובר במפגשים עם אורחים מכל רחבי תבל שמגיעים להתארח, עם אומנים, עם אנשים שאוהבים עיצוב... הכל במקום אחד.

ההצלחה העיקרית היא הפריצה מחוץ לקירות עליית הגג שלי. העסק הזה הוא מחולל הזדמנויות בלתי פוסק, שכבר מזמן חצה את גבולותיו הפיזיים של המקום. חוץ מהיותי בעלת מיזם ייחודי, אני גם מנטורית לעסקים שזקוקים למיקוד עסקי. אני עוסקת בפרויקטים של הומסטיילינג ללקוחות פרטיים ולמעצבי פנים, לקראת צילומים ועוד.

ימי הקורונה מאתגרים מאוד עבור העסק שלי, אבל גם מהווים הזדמנות.

ג'וד ווינמן

כשיש סגר – סגור. כשאין סגר, עליית הגג שלי מתמלאת באורחים מכל קצוות הארץ (פעם היו מגיעים בעיקר מחו"ל). בעצם, הקורונה הוכיחה לי שעשיתי עבודה מצוינת עד שהיא הגיעה; אנשים שמעו על המקום וחיכו להזדמנות להגיע.  הקורונה מביאה את כל אלו שחיכו ושעדיין מחכים לתפוס אירוח באי של שפיות. עליית הגג מספקת חוויית אירוח מאוד שונה מהרגיל. הבית מכיל ומחבק, חמים ונעים, מעוצב בפריטים יפיפיים וממוקם בתוך יער אלונים, 5 דקות הליכה משביל נחל ציפורי.

באשר לנושא המגדרי, הייתי שמחה שהשאלה הזאת לא הייתה נשאלת כלל אבל, לצערנו, אנחנו חיים במציאות קשה, בכל מה שנוגע להבדלי מגדר. במהלך שנות עבודתי, נתקלתי פה ושם באי צדק או בהתנהגות לא נאותה. לא נתתי לזה להשפיע עליי. אני משתדלת להיות מעל הדברים האלה ולהסתכל על כולנו, נשים וגברים, כבני אדם שווים, על אף ההבדלים הקיימים.

החלום שלי מדמה רחפן שעולה למעלה, מסתכל על המרחב שבו אנו חיים, ובפרט על המרחב הפיזי בו אני חיה, שדרכו אני רואה שיתופי פעולה בין עסקים קטנים וגדולים, בין תיירנים לעסקים, בין בעלי מלאכה לתיירנים. אני רואה תמונה של מיקרוקוסמוס פורח עסקית, תיירותית, חברתית, סביבתית. הכל קשור בהכל. הייתי שמחה שכולם יבינו שאין תחרות, שכולנו חלק ממשהו הרבה יותר גדול וחזק וששיתופי פעולה יביאו את העמק היפה שלנו למקום שתיירים מקומיים ומחו"ל לא יוכלו להרשות לעצמם לדלג עליו!"

בואנה לחולל שינוי, לתרום ולהשפיע במוקדי קבלת החלטות!

למידע ופרטים נוספים, ניתן לפנות לדליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה והממונה על תחום שוויון מגדרי - daliae@emekyizrael.org.il