המועצה האזורית עמק יזרעאל הקצתה 100 מלגות מעורבות חברתית בסך 10,000 ₪ כל מלגה.
בימים אלו אנו מסיימים את השיבוצים והסטודנטים יתחילו בפעילות בקרוב.

קשרים חמים נרקמים בין הסטודנטים לאוכלוסייה אותם הם מלווים, הקשר מהווה חיזוק משמעותי לקהילה. לכל הפרויקטים יש את הליווי המקצועי הרלוונטי. הסטודנטים נפגשים באופן קבוע להדרכות מקצועיות.
הפרויקטים חושפים את הצעירים לצורך הקיים ביישובי המועצה, בהבנה מהי קהילה שיודעת להכיל את השונה, לראות את הוותיק שיושב בביתו בשגרה ובימי קורונה בפרט, הוותיק שחי ביישוב ומעולם הם לא ידעו והכירו את סיפורו. הילד שחווה קשיים חברתיים, איך שילוב של צעיר המהווה "אח בוגר" יכולה להוציא אותו ממשברים. ילדים שחווים משבר של בן משפחה, איך הם מתמודדים, הקשיים הנסתרים שלהם כשיש פוקוס על בן משפחה אחר. לתת להם אור במסך השחור שנפל עליהם.
הפרויקטים משלבים הרבה אנשי מקצוע מהמועצה ומהישובים ומשלב את הרוח הצעירה להכנסת אנרגיות טובות וחיזוק קהילתי.
בנוסף המועצה קידמה שיתוף פעולה עם פרח הארצי למתן מלגות מוגדלות המיועדות לסטודנטים מיישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל הלומדים ברחבי הארץ.
שותפות זו מאפשרת מתן סיוע ותמיכה משמעותיים לילדים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בכל רחבי הארץ הזקוקים לעזרה לימודים ורגשית.
הסטודנטים מהעמק כפופים לרכז פרח האזורי של היישוב בו הם מבצעים את הפעילות ולמנהלת מחלקת צעירים במועצה האזורית עמק יזרעאל.

הסטודנטים מחויבים ל 4 שעות שבועיות ומפגשי הכשרה מאוקטובר עד יולי.
יש מספר מעגלים שנהנים מהפרויקטים: הסטודנטים, המשפחה, היישוב/הקהילה, המועצה – כל המעגלים החשובים לחיזוק הקהילה.
ראש המועצה - אייל בצר חתם על שותפות של המועצה, מפעל הפיס, פרח והמכללה האקדמית עמק יזרעאל המאפשרים מתן מלגות משמעותיות לסטודנטים תושבי המועצה לטובת החברה והקהילה ביישובי המועצה בפרט בישראל בכלל.

פירוט הפרויקטים ביישובי המועצה:

מיומנויות מחשב לוותיקים: הסטודנטים מגיעים לבית הוותיק להדרכה בשימושי מחשב, סמארטפון החל מהדרכה בסיסית, שימוש באינטרנט, רשתות חברתיות ועוד. המטרה העיקרית של הפרויקט היא הפגת הבדידות.

כתיבת סיפור חיים לוותקים: מאחורי כל אדם יש סיפור הראוי להיכתב ולעבור הלאה לדורות הבאים. ההיסטוריה האישית, סיפור היישוב, סיפור העמק – העבר ההווה והעתיד חשובים לחיזוק הקהילה והקשר בין הצעירים שהם העתיד לוותיקים. הסטודנטים נפגשים עם הוותיקים בביתם, הסטודנטים עוברים הכשרה וליווי מקצועי של בבילותרפיסטית. בסיום השנה הסיפור עובר עריכה לשונית וגרפית ומודפס לוותיק ולילדיו, הספרים מוענקים בטקס חגיגי בהשתתפות המשפחות של הוותיקים ושל הסטודנטים.

נרקיסים: מפגשים של הסטודנטים עם ילדים שמופנים על ידי מחלקת הרווחה של המועצה, ילדים החווים קשיים רגשיים, חברתיים ולימודיים. חיבור לדמות בוגרת משמעותית שאינה מהמסגרת הבית ספרית מלווה את התלמיד, תומכת ומהווה עוגן משמעותי עבורו. הסטודנטים נפגשים עם הילד בביתו. הסטודנטים מקבלים ליווי מקצועי של עו"ס.

חינוך בימי קורונה:
מרבית היישובים מתמודדים עם הקמת מערך חדש להפעלת הילדים בתחומי העשרה ומתן מענה ללמידה מרחוק, הסטודנטים ישתלבו בצוות היישובי.

מועדונית לנוער וצעירים עם צרכים מיוחדים בגילאי 14 עד 21. המועדונית ממוקמת בקיבוץ יפעת ופועלת בימים שני, רביעי בשעות אחה"צ, סופ"ש ובחופשות. הסטודנטים מלווים את הצעירים בפעילות ביחד עם הצוות הקבוע של המועדונית. השילוב באוכלוסייה חשוב ומעניק הרבה סיפוק לשני הצדדים.

ותיקים מרותקי בית: הסטודנטים עוברים הכשרה ומגיעים לבית הוותיקים לחיזוק חברתי, רגשי.

בית לאנשים מעל גיל 21 עם צרכים מיוחדים: הבית ממקום בקיבוץ הרדוף, האוכלוסייה של בית אלישע משתלבת בחיי הקיבוץ ומקיימים אורח חיים קיבוצי המקיף את כל שגרת חייהם. הסטודנטים משתלבים בפעילות שעות הפנאי של דיירי הבית.

ההרשמה למלגת עידוד של המועצה בסך 1,000 ₪ לסטודנטים לתואר הנדסאי ולתואר ראשון פתוחה עד ליום 30 נובמבר
http://emekyizrael.binaa.co.il/milga-encouragement/

שימו לב לתנאי הסף לפני מילוי הטופס.