מאירה צור

 

מאירה צור מציפורי - יזמית ובעלת 'בחצר האחורית גראז' סייל'

"אני אמא לעידו ורועי, שני חיילים, נשואה לרמי, תושבת גאה של העמק בכלל ושל ציפורי בפרט.

מכירים את זה, ש- 20 שנה אתם עושים משהו, אתם אפילו אוהבים את מה שאתם עושים, ופתאום, בוקר אחד, אתם קמים בבוקר ומבינים שזהו? הגיע הזמן לומר 'שלום' ולצאת לדרך חדשה?! יצאתי לדרך חדשה. לא היה לי מושג לאן הדרך מובילה... משהו בתוכי סמך עליי ועליה.

אחרי כ - 20 שנה כמהנדסת תעשיה וניהול, מנהלת בכירה במגזר העסקי, נפרדתי ויצאתי לדרך חדשה, לא מוגדרת. לא מעט חיפשתי את עצמי, לקחתי את הזמן, נשמתי, נהנתי מאד. חוויתי גם חששות ופחדים. דבר אחד היה לי ברור – אני אעשה משהו שקשור בנתינה.
הסיפור של החצר האחורית גראז׳ סייל התחיל בעקבות מכירת חצר פרטית עם חברה - אספנו פריטים מהבתים שלנו ו'עוד קצת'.

הגדרנו מודל עיסקי, לפיו 25% מערך הפריטים חוזר למי שהביא את המוצר ו- 10% נוספים עוברים לתרומה. מאז, הכל היסטוריה.

הסלוגן 'לשחרר כדי לתת לשפע להכנס' הפך לשם דבר. גיליתי כי אנשים רק מחפשים מי שיסכים לקבל את האוצרות שלהם, יעריך אותם ויהנה מהם, בין אם בתשלום סימלי, בין אם בתרומה.

כיום אני גאה לומר שאני אוספת אוצרות מאנשים, בכל רחבי הארץ.

האוצרות עוברים מיון, חלק נכנס לחצר, פריטים אחרים עוברים לתרומה, למגוון ארגונים, עמותות ואנשים הראויים לקבלם (קומונות, חיילים, משפחות רווחה, נשים נפגעות אלימות, נוער בסיכון, צער בעלי חיים ועוד) וחלק אחר עובר למיחזור ייעודי; איסוף של פסולת חשמלית ואלקטרונית שעוברת ל'אקומיוניטי', פסולת טקסטיל ליעדה, ועוד.

החצר והעשייה העשירה סביבה מהווים מצע לחיבורים קסומים. חיבורים לסביבה, חיבורים בינאישיים, פיתוח יוזמות ויזמויות, היכרויות והזדמנויות חדשות ומבטיחות.

לאחרונה, עובדת איתי לקוחה שהפכה לחברה טובה, הילה מנצור היקרה, שהיא יד ימיני בחצר. עבורה החצר מהווה מקום משקם ומקום לנשימה. היא מביאה את עצמה לידי ביטוי בצורה מופלאה: מעצבת, מסדרת ומארגת את המתחם העצום שנראה נפלא, רבות בזכותה. ואני לצידה, באהבה גדולה.

התברכתי להיות מקום שתורם ונתרם! כל מי שמגיע אליי, הוא חלק מהיוזמה המופלאה שנוצרה כאן. בואו לבקר! מבטיחה לנסות ולרתום אתכם לעשייה חברתית סביבתית משמעותית.

הנושא המגדרי פגש אותי במלוא הדרו במיזם ההתנדבותי שאני חלק ממנו 'Boost לעסקים'.

יוזמה מופלאה, אותה גיבשנו בשיא משבר הקורונה – באפריל 2020. חברנו, קבוצת נשים בעלות עסקים, עם צוות נשות 'מעברים בעמק', במיזם התנדבותי, ביישובי האשכול הצפוני של עמק יזרעאל. דווקא בשיא המשבר בחרנו לתת כתף, להטות אוזן קשובה ולפתוח את ליבנו בפני בעלי ובעלות עסקים שחפשו תמיכה מקצועית, תנופה במשבר ומענה לסוגיות משמעותיות בעסקיהם. היינו שם עבורן/ם. נפגשנו עם כל אחת ואחד ל- 2 פגישות של מינוף עיסקי, שאיפשר להם לשנות דפוסי חשיבה, למקד את הפעילות ולהניע את העסקים.

אין לי ספק שהכימיה המופלאה שלנו, כצוות נשים, שתורמות בהרמוניה ובעבודת צוות – ממנה נובעת ההצלחה של המייזם.

החל מינואר 2021 הפעילות שלנו הורחבה ואנו נותנות מענה של 'Boost  לעסקים' בכל רחבי העמק.

במקביל לעשייה בחצר, חוויתי שנה של לימודי מנהיגות במנדל - לימודים שפתחו אופקים מופלאים, חידדו את החשיבות של תעוזה ומשמעותה של עשייה חברתית. במקביל למעורבות הפעילה ב- 2 עמותות, במהלך  4 השנים האחרונות אני גם מלווה את תיירות ציפורי

שנת הקורונה מינפה היכרויות מופלאות והזדמנויות להרחבת העשייה. הבחירה, למנף את תיירות ציפורי, דווקא בתקופה כה מאתגרת לבעלי עסקים בכלל ובתחום התיירות בפרט, הוכיחה את עצמה כמוצלחת. יחד עם מקבץ עשיר וערכי של תיירניות ותיירנים, יזמיות וחקלאים, חולמים ומגשימים – עסקהו במהלך השנה בעשייה משמעותית ומקצועית – קידמנו את המותג 'דברים טובים בשבילי ציפורי' - והפלא קורה!

לאור הצלחת הפעילות, בחודשים אחרונים אני מלווה קהילות ובעלי עסקים ליצירת שיתופי פעולה וקידום עיסקי בתחום התיירות ובכלל.

בא לכם לשמוע ולהכיר? מוזמנים ליצור קשר, הקפה עליי" smiley

 

בואנה לחולל שינוי, לתרום ולהשפיע במוקדי קבלת החלטות!
למידע ופרטים נוספים, ניתן לפנות לדליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה והממונה על תחום שוויון מגדרי - [email protected]