סורקים ומכירים עסקים!

פיילוט חדש במועצה - ברקוד להכרת העסקים ביישובים


בכניסה לכל ישוב במועצה ניצבים שלטי הכוונה עם פירוט העסקים המקומיים, הפועלים ביישוב ובסביבה הקרובה.

"הבעייתיות של השלטים הפיזיים היא הרלוונטיות – עסקים חדשים נפתחים ואחרים נסגרים, אך השלטים נשארים איתנו למשך שנים", אמרה ציפי גליקשטיין – מנכ"לית עמותת מעברים בעמק, "בנוסף, הם מתיישנים וכעבור זמן לא רב, אינם נראים טוב."

'מעברים בעמק' והמועצה האזורית עמק יזרעאל "הרימו את הכפפה" וביחד עם מובילי העסקים ביישובים מצאו פתרון, שיאפשר לתושבים ואורחים להתעדכן בקלות, באשר לעסקים הקיימים ביישוב.

באמצעות אפליקציית 'איזי' נבנו קישורים, המציגים את העסקים הפעילים בכל ישוב וכך, על ידי סריקה פשוטה בנייד, ניתן לקבל את כל המידע. העסקים המוצגים באפליקציה מתעדכנים באופן שוטף ומספקים מידע מדויק ורלוונטי, בצירוף תמונות ואפשרות להתקשר לכל עסק ולנווט אליו.

הברקוד לסריקה יופיע בשילוט, שיוצב במיקום מרכזי בכניסה ליישוב ועל גבי מגנטים שיחולקו לכל תושביו.

בימים אלה, מתקיים פיילוט בשישה ישובים במועצה, המציע פתרון קל ופשוט להנגשת המידע.

"פעמים רבות, אנו נתקלים בבעלות ובעלי עסקים שטוענים כי דווקא השכנים הקרובים אליהם אינם מכירים את השירותים, או המוצרים שהעסק שלהם מציע. במיוחד בתקופה הזו, הכי נוח והכי נכון לרכוש מוצרים ושירותים קרוב לבית", הוסיפה גליקשטיין.

הפיילוט החל לפעול בעדי, אלוני אבא, בית לחם הגלילית, הסוללים, כפר ברוך ותמרת. בחלוף  מספר חודשים, בהם ייבחנו נתוני הכניסות לקישורים, שילוט דומה יוצע לשאר היישובים.

אייל בצר, ראש המועצה : "ברקוד אחד - פתרונות רבים! המועצה ממשיכה לקדם את העסקים הקטנים במרחב המועצה ולתמוך בהם. יחד עם שותפינו ב'מעברים בעמק', מוצע כעת פתרון חדשני ועדכני, שכל בעלות ובעלי העסקים ביישובים יוכלו ליהנות ממנו, כמו גם תושבים ואורחים."

אלוני אבא

אלוני אבא - צילום: אבישג כהן

בית לחם הגלילית - צילום: ענבל כהן

בית לחם הגלילית - צילום: ענבל כהן

כפר ברוך

כפר ברוך - צילום: נאווה גולדשטיין