"מחול הוא השירה של הרגליים" (ג'ון דריידן)

ערב עבודות אישיות של מגמת המחול בבית האמנויות


השבוע התקיים ערב עבודות אישיות של בוגרות המגמה למחול בבית האמנויות, לשנת תשפ"ג.

ערב זה, שהוא אחד השיאים של שנת הלימודים בבית האמנויות היה מהנה ומרגש, והורכב כולו מיצירותיהן של שש-עשרה תלמידות י"ב מוכשרות, שסיימו השנה את מגמת המחול בבית האמנויות: מיטל נבון מאלון הגליל, רוני לוי וליאור ישראלי מגבת, מיקה דוד ועומר רביד מגבעת אלה, מיקה לוי מנהלל, רוני קוטב מבית שערים, נעה רום ואלה אנדי מחנתון, נוי וולף הדר מיפעת, אלה פרנקל ונעה אלמוג מתמרת, אגם וירדן קידר מעין דור, יובל לויטה וגאיה סקוברובניק משריד.

ערב זה מסכם  תהליך ארוך אותו עברו התלמידות במהלך השנה ומהווה את שיאה של השקעתן האינסופית.

תלמידות י"ב עומדות רגע לפני הבגרות במחול, אחת הבגרויות הקשות הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית. בבגרות עצמה, הבנות מקבלות ציון על הכוראוגרפיה שיצרו, קומפוזיציה, נושא הריקוד והריקוד עצמו.

העמל הרב שהשקיעו התלמידות הניב יצירות שונות, מגוונות וחדשות, שחשפו את עולמן הפנימי בכישרון רב.

ניהול ההצגה בכל שנה נעשה על ידי בוגרות מרכז המחול. השנה עשתה זאת בהצלחה רבה מאיה כוכבי, שסיימה את לימודיה המגמה לפני חמש שנים.

לאה זית, מנהלת בית האמנויות: "בתקופה זו, בנוסף ליתר המטלות שיש לתלמידות כיתה י"ב – מבחנים, מתכונות, בגרויות, גיבושים לשנת שרות ומיונים לצבא – הן מבלות כ- 20 שעות בשבוע על מנת להעלות את העבודות האישיות של כל אחת ואחת מהן. משימה הדורשת יצירתיות, רמה טכנית גבוהה וכישורים חברתיים. אין ספק שמדובר בתלמידות מצטיינות ומסורות!"

גבי צפניה, מנהל מרכז המחול: "העבודות שהצגתן מזכירות לנו שהעבודה במגמת המחול איננה עניין טכני בלבד. הגוף הרוקד איננו מעניין אם לא יוצקים לתוכו משמעות ורגש, כפי שכל אחת מכן עשתה ביצירתה. כל אחת מכן הביאה את סיפורה האישי ואין התרגשות גדולה מזו!"

דליה אייל, מ"מ ראש המועצה וסגניתו, הוסיפה: "באנו לצפות ביצירותיהן של התלמידות שמסיימות השנה את מגמת המחול בבית האמנויות. לראות את העבודות שלכן זה להתבונן בכלים שקבלתן ליצור וזה מרגש עד מאוד!"

אייל בצר, ראש המועצה, בירך את התלמידות ואת צוות מרכז המחול: "העמל הרב שהשקעתן הניב יצירות שונות, מגוונות וחדשות, שחושפות בפנינו את עולמכן הפנימי. כל אחת מכן מביאה עמה את סיפורה האישי וקולה הייחודי. תודה לכן, להוריכן התומכים ולכל הצוות המסור של בית האמנויות!"

ערב עבודות אישיות של בוגרות המגמה למחול בבית האמנויות

ערב עבודות אישיות של בוגרות המגמה למחול בבית האמנויות

ערב עבודות אישיות של בוגרות המגמה למחול בבית האמנויות

צילום: שאול רחמים (חומי)