הגלגלים חזרו לעמק יזרעאל!

לאחר הפסקה של 3 שנים, התקיים אירוע הרכיבה 'גלגלים של תקווה' בהשתתפות אלפי רוכבות ורוכבים, עם וללא מוגבלות


כ-3,000 משתתפות ומשתתפים לקחו חלק באירוע הרכיבה המסורתי - 'גלגלים של תקווה' של עמותת 'אתגרים' והמועצה האזורית עמק יזרעאל. האירוע שנערך בשבת החולפת, התקיים זו הפעם ה-18 - הפגיש רוכבות ורוכבים, עם וללא מוגבלות ונועד להעלות את מודעות הציבור לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה, כשווים בין שווים.

האירוע כלל שלושה מסלולי רכיבה בנופיו המרהיבים של עמק יזרעאל - מסלול כביש באורך 53 ק"מ, מסלול שטח באורך 20 ק"מ ומסלול למשפחות באורך 8 ק"מ. השתתפו באירוע ספורטאים מקצועיים וחובבים, משפחות עם ילדים בכל הרמות והגילים, קבוצות רכיבה מחברות וארגונים רבים, לצד צעירים ובוגרים עם מוגבלות מעמותת 'אתגרים' וממועדוני רכיבה נוספים. בסיום האירוע, נערך הפנינג ססגוני עם דוכנים והפעלות, כאשר כל ההכנסות מיועדות לפעילות העמותה.

רגע מרגש היה מראה חבריו של צביקה לוי ז"ל- 'כוח צביקה'- מרכיבים על העגלה המיוחדת שנבנתה עבורו, את יותם טוטר, דייר 'הבית הכתום במזרע' הלוקה בשיתוק מוחין מלידה, וממשיכים את המסורת של לוי ז"ל, שהקפיד להשתתף ולקחת חלק באירוע כאדם בריא וגם לאחר שלקה במחלת ה-ALS.

מנכ"ל עמותת 'אתגרים' ניר הכהן: לאחר שנבצר מאיתנו לקיים את האירוע בשלוש השנים האחרונות, משמח ומרגש מאד להיות כאן במקום הנהדר והיפה הזה, יחד עם אלפי רוכבים ורוכבות, עם וללא מוגבלות, שנהנו מחוויה מעצימה ומגבשת ומימשו יחדיו מטרה ערכית חשובה. אנו מודים לכל המשתתפים שהגיעו, לשותפינו היקרים מהמועצה האזורית עמק יזרעאל וכבר מתחילים בהכנות לשנה הבאה. "

ראש המועצה אייל בצר: "שיתוף הפעולה בין המועצה לבין עמותת 'אתגרים' הוביל, זו הפעם ה-18, לאירוע מרשים ורב משתתפים בכל הגילים. אלפים מכל רחבי הארץ יחד עם תושבי העמק, נהנו מפעילות ספורטיבית וחברתית מרגשת בנופיו היפים של העמק. כבוד גדול לאלפי הרוכבות והרוכבים, על ההתמדה  וההשתתפות מידי שנה וכן, למצטרפים החדשים, שיחד עם חברי עמותת 'אתגרים', יוצאים לדרך למען מטרה חשובה זו. ניפגש בשנה הבאה!״

עמותת 'אתגרים' נוסדה בשנת 1995 במטרה להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע. פעילויותיה של 'אתגרים' מהוות כלי להעצמה אישית, חיזוק הביטחון והדימוי העצמי, והרחבת היכולות בכל תחומי החיים. פעילות העמותה פתוחה לכלל ציבור האנשים עם מוגבלות מכל סוג שהוא ולכל הגילים. לראשונה בישראל, העמותה פיתחה מגוון ענפי ספורט חדשים בטבע ,המותאמים לצרכים מיוחדים: אופניים, פארקי חבלים, ריצה והליכה, שייט, צלילה, גלישת צוקים וטיפוס, סקי מים, קיאקים, קארטינג ועוד. 'אתגרים' פועלת בכל רחבי הארץ, ובכל שנה לוקחים חלק בפעילויותיה כ- 5,000 ילדים ונוער ויותר מ- 1,000 בוגרים. הפעילות מבוססת על מפעל התנדבות רחב היקף של יותר מ- 1,200 מתנדבים.

המועצה ועמותת 'אתגרים' הודו לכל המתנדבים שלקחו חלק באירוע, למשטרת ישראל ומד"א - על שיתוף הפעולה המלא והסיוע, למכללה האקדמית עמק יזרעאל - על אפשרות החנייה למשתתפי האירוע ולקיבוץ מזרע - על המעבר בשטחי החקלאות והקיבוץ.

כוח צביקה - גלגלים של תקווה
צילום: ענת חרמוני

גלגלים של תקוה
צילום: אביב קדשאי

מסע הרכיבה גלגלים של תקוה
צילום: ענת חרמוני

ראש המועצה בגלגלים של תקווה
צילום: ענת חרמוני