'גלגלים של תקווה' יוצא לדרך! האירוע המוביל בישראל לרכיבה חברתית יוצא שוב לדרך, לאחר הפסקה בת 3 שנים

אירוע הרכיבה של עמותת 'אתגרים' יתקיים זו הפעם ה-18 בעמק יזרעאל בהשתתפותם של אלפים מכל רחבי הארץ


עמותת 'אתגרים', העוסקת בהעצמה ושילוב חברתי של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות, באמצעות ספורט אתגרי בטבע, תערוך בשיתוף המועצה האזורית עמק יזרעאל, בפעם ה-18, את אירוע הרכיבה החברתית המוביל מסוגו בישראל - 'גלגלים של תקווה'. האירוע שנועד להעלות את מודעות הציבור לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה, יתקיים ביום שבת ה-11 ביוני, לראשונה מאז פרצה מגפת הקורונה.

במסגרת האירוע, יצאו לרכיבה מעצימה וחווייתית אלפי אנשים עם ובלי מוגבלויות, משפחות עם ילדים, בכבישים פתוחים ובמסלולי שטח, בנופים המרהיבים של עמק יזרעאל.

האירוע יכלול השנה שלושה מסלולי רכיבה שונים:
מסלול כביש סובב עמק באורך של 54 ק"מ, מסלול שטח ארוך באורך של 33 ק"מ, ומסלול שטח למשפחות באורך של 8 ק"מ. נקודת הזינוק לשלושת המסלולים המעגליים, בבית המועצה האזורית עמק יזרעאל החל מהשעה 6:00 בבוקר. בסיום האירוע יתקיים הפנינג חווייתי למשתתפים עם דוכנים והפעלות.

מנכ"ל עמותת 'אתגרים' ניר הכהן: "לאחר שנבצר מאיתנו לקיים את האירוע החשוב והמשמעותי הזה, אנו נרגשים מאד לקיים מחדש את 'גלגלים של תקווה' שהפך ברבות השנים למסורת המוקדשת לעידוד השילוב וההעצמה של אנשים עם מוגבלויות. אנו מודים לשותפינו היקרים מהמועצה האזורית עמק יזרעאל, ומצפים למשתתפים רבים מכל רחבי הארץ שייהנו מפעילות ספורטיבית לצד עשייה חברתית".

ראש המועצה, אייל בצר: "אנו גאים ונרגשים לקיים שוב את 'גלגלים של תקווה' בשיתוף עמותת 'אתגרים'. משתתפי המרוץ הרבים יוכלו ליהנות מחוויה ספורטיבית וחברתית במרחבי עמק יזרעאל, אל מול נופיו המרהיבים, במרוץ חשוב שמטרתו העלאת מודעות הציבור לשילובם של נכים ובעלי מוגבלויות בחברה."

עמותת 'אתגרים' נוסדה בשנת 1995 במטרה להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלויות, באמצעות ספורט אתגרי בטבע. יעילות פעילויותיה של 'אתגרים' נחקרה והוכחה ככלי להעצמה אישית, לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי, והרחבת היכולות בכל תחומי החיים. פעילות 'אתגרים' פתוחה לכלל ציבור האנשים עם מוגבלות פיזית, קוגניטיבית, נפשית וחושית ולכל הגילים. לראשונה בישראל, העמותה פיתחה מגוון ענפי ספורט חדשים בטבע ,המותאמים לצרכים מיוחדים: אופניים, פארקי חבלים, ריצה והליכה, שיט, צלילה, גלישת צוקים וטיפוס, סקי מים, קיאקים, קארטינג ועוד. 'אתגרים' פועלת בכל רחבי הארץ, ומידי שנה לוקחים חלק בפעילות העמותה כ- 5,000 ילדים ובני נוער ויותר מ- 1,000 בוגרים. הפעילות מבוססת על מפעל התנדבות רחב היקף של 1200 מתנדבים.

פרטים נוספים והרשמה מוזלת לתושבי המועצה האזורית עמק יזרעאל;
קישור להרשמת תושבי המועצה: MiniPay מספר 6001090

להרשמה למסלול כביש - לחצו כאן  |  להרשמה למסלול שטח ארוך - לחצו כאן  |  להרשמה למסלול משפחות (שטח קצר) - לחצו כאן           

לעדכון בדבר סגירת הכבישים - לחצו כאן

מרוץ גלגלים של תקווה
צילום: ישראל פרץ