ממשיכים להתנגד להקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק


אנו ממשיכים לעדכן אתכם בנושא המאבק נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל;

 

לאחרונה, מתוך הבנה והכרה בחשיבות הנושא גם בקרב בני הנוער, הוחלט להביא בפניהם את סוגיות המאבק, בסדרה של פאנלים בבתי הספר התיכונים ברחבי העמק.

הפאנלים מורכבים מדובר, המציג את עמדת ההתנגדות להקמת שדה התעופה, דובר הגורס בעד הקמת השדה ושאלות פתוחות של קהל התלמידים.

 

הפאנל הראשון התקיים, בשבוע שעבר, בבית הספר 'העמק המערבי'. ניכר היה שהנושא עורר עניין רב בקרב התלמידים, שהשתתפו ושאלו שאלות רלוונטיות, שהעידו על הרצון ללמוד יותר על הסוגיה.

הדוברים בפאנל היו; נדב שרון, מתאם הרשויות בעמק בנושא שדה התעופה, שהציג את ההשפעות שיהיו להקמת שדה תעופה בינלאומי על עמק יזרעאל ומדוע המועצה מתנגדת להקמתו. מנגד, דוד דרורי, מקיבוץ שריד, הציג את הטיעונים בעד הקמת השדה בעמק.

 

אחד הנושאים המרכזיים שעלו מקרב בני הנוער היה עתיד החקלאות בעמק וחשיבות החקלאות לעמק ולצביונו. נושאים נוספים שעניינו את בני הנוער היו סביב רצונם להתגורר בעמק גם בעתיד, ועל כן, הם מבינים כי ההשפעה של הקמת שדה תעופה על האזור תהיה דרמטית.

 

שמחנו לפגוש בני נוער נבונים, ערכיים, שורשיים, עם ראייה ארוכת טווח ובעיקר עם רצון למעורבות ואכפתיות גדולה, לשמור על עמק יזרעאל של כולנו.

המועצה רואה באקטיביזם ומעורבות חברתית, ערכים חשובים בעלי ערך משמעותי ועל כן, דיון בנושא זה, מעבר לסוגיה החשובה של השדה, מקדם ערכים אלו בקרב הדור הצעיר.

 

הפאנלים הבאים יתקיימו במהלך חודש ינואר בבית הספר 'עמקים תבור', בדמוקרטי נהלל, בויצ"ו נהלל ובשדה יעקב.

 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע לאחד מערבי ההסברה המתקיימים ברחבי העמק, שמקיים מטה המאבק נגד שדות התעופה בשיתוף המועצה, כדי ללמוד יותר על הנושא. חפשו את התאריכים בעמוד הפייסבוק "מטה המאבק נגד שדות התעופה".

 

כדי להישאר מעודכנים בנושא הצטרפו לניוזלטר של המועצה-http://www.emekyizrael.org.il/?CategoryID=499&ArticleID=1400&dbsAuthToken=