העמק אומר לא לשדה תעופה
  מועצה אזורית עמק יזרעאל
  דלג על מועצה אזורית עמק יזרעאל

  מועצה אזורית עמק יזרעאל

  ראש המועצה - אייל בצר
  לשכת ראש המועצה: 04-6520001
  מ"מ וסגנית ראש המועצה - דליה אייל
  סגן ראש המועצה - אבי סמוביץ'

  סגן ראש המועצה - שי יזרעאלי
  לשכת הסגנים: 04-6520008
  מנכ"ל - רינת זונשיין
  לשכת מנכ"ל: 04-6520009
  ליצירת קשר - לחץ כאן  

  ראש המועצה אייל בצר לשר הבטחון:

  "יש לקדם בדיקת חלופות לשדה משלים, רמת דוד איננה חלופה יחידה!"
  3/04/2017 עודכן בתאריך

  ממשיכים לקדם בדיקת חלופות לשדה משלים לנתב"ג. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, יחד עם ראשי הרשויות, דנו בנושא חלופות לשדה משלים לנתב"ג.

   

  על אף ההצהרות באשר למיקומו העתידי של שדה משלים לנתב"ג, ממשיכים במועצה האזורית לקדם בחינת חלופות נוספות לחלופת רמת דוד. ראש המועצה, אייל בצר וסגנו, עידו דורי, נפגשו בשבוע שעבר, עם שר הבטחון אביגדור ליברמן. הפגישה התקיימה יחד עם ראשי רשויות נוספים.

   

  אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, הציג לשר הבטחון, אביגדור ליברמן, את הבקשה הנחושה של המועצה ושל הרשויות השותפות במאבק – לבדוק חלופות נוספות לחלופת רמת דוד, בהליך שקוף, כנדרש על פי חוק.

   

  בצר: "מליאת המועצה האזורית עמק יזרעאל החליטה נגד הקמת שדה משלים לנתב"ג בכנף 1 ברמת דוד. אנו מחוייבים להחלטה זו ופועלים לאורה. ההליך המקצועי מחייב בחינת חלופות שלא נעשתה – המדינה מחוייבת בכך ואנו מתעקשים על כך. ראשי הרשויות משולבים ועובדים בשיתוף. אנו דורשים ממדינת ישראל בדיקת מעמיקה ואמיתית, שקופה ויסודית של מגוון החלופות, בדיקה שתכלול את ההיבטים הנוגעים לאקוסטיקה, תסקירי השפעה על הסביבה, תחזית כלכלית ועוד."

   

  בצר עדכן ואמר כי בחודשים הקרובים הוא וצוותו עתידים להיפגש עם אילנה שפרן, מנהלת אגף תחבורה במינהל התכנון ובהמשך, עם אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור במשרד האוצר. "אנו נלווה את התהליך ונעקוב בצורה מקצועית אחר ההחלטות שיתקבלו על פי חוק. אנו דוחים מכל וכל את ההכרזה על קידום חלופת רמת דוד בטרם הושלם תהליך חוקי ומתחייב מחוקי התכנון והבנייה, בו חייבות להבדק חלופות נוספות".

  עבור לתוכן העמוד