העמק אומר לא לשדה תעופה
  מועצה אזורית עמק יזרעאל
  דלג על מועצה אזורית עמק יזרעאל

  מועצה אזורית עמק יזרעאל

  ראש המועצה - אייל בצר
  לשכת ראש המועצה: 04-6520001
  מ"מ וסגנית ראש המועצה - דליה אייל
  סגן ראש המועצה - אבי סמוביץ'

  סגן ראש המועצה - שי יזרעאלי
  לשכת הסגנים: 04-6520008
  מנכ"ל - רינת זונשיין
  לשכת מנכ"ל: 04-6520009
  ליצירת קשר - לחץ כאן  

  תושבי העמק מחריפים את הפעילות

  22/01/2017 עודכן בתאריך

  הבוקר (יום א) תושבי עמק יזרעאל החריפו את מאבקם כנגד החלטת הממשלה להקים שדה תעופה בין לאומי ברמת דוד, בנוסף לשדה הצבאי הפועל כבר במקום.

   

  התושבים חסמו ארבעה צמתים במקביל - עפולה, תל עדשים מגידו,ונהלל והפגינו בשעת שיא העומס- 9:00 (בתיאום עם המשטרה) למשך כרבע שעה דבר שיצר עומסים כבדים מאוד בכבישים בצמתים המרכזיים של העמק.

   

  ראש מועצת עמק יזרעאל אייל בצר השתתף בהפגנה וחסם יחד עם התושבים את צומת תל עדשים לשני הכיוונים.

   

  התושבים ומועצת עמק יזרעאל דורשים מהממשלה לבחון חלופות מזיקות פחות ויעילות הרבה יותר כגון שדה בנבטים, במחניים או על המיים בחיפה.

   

  בחודשים האחרונים בחנו במועצת עמק יזרעאל את תכנית הקמת שדה תעופה לעומק, באמצעות ועדת היגוי שהוקמה במיוחד לשם כך. הועדה הסתייעה בשירותיה המקצועיים של חברה חיצונית המתמחה בבחינת ההשפעות הסביבתיות של שדות התעופה. הממצאים העלו, כי אם יוקם שדה תעופה הוא יהווה מפגע רעש, ישבש קשות את שגרת חיי התושבים, יצריך הקמת מחלפים ומבנים שישנו את אופי העמק ובסופו של דבר המהלך יחריב את העמק היחיד של מדינת ישראל.

   

  ראש המועצה אייל בצר אמר: ״זו רק ההתחלה העמק אומר את דברו- אומר לא לשדה תעופה בין לאומי ברמת דוד. אנחנו מתנגדים בתוקף להקמת השדה בעמק יזרעאל ודורשים מהממשלה לבחון את החלופות האחרות כמתחייב בחוק״

  עבור לתוכן העמוד